امروز: جمعه 09 خرداد 1399 برابر با 29 می 2020

واکنش پلیس به جریمه خودروی کادر درمانی در گیلان

  • سه شنبه, 19 فروردين 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

پلیس راهور ناجا در واکنش به خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر جریمه خودروی کادر درمانی در گیلان واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس،سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا در واکنش به اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر جریمه کادر درمانی حین تردد بین شهری در استان گیلان گفت: در اجرای سیاستهای ستاد ملی مبارزه با کرونا که عمده تصمیم سازان آن، از کادر محترم و زحمتکش درمان کشور هستند، پلیس راهور به جد نسبت به اعمال محدودیت در ترددهای با پلاک غیر بومی  اقدام می کند.

وی افزود: از زمان شروع اجرای این طرح  به همکاران سراسر کشور ابلاغ گردید، تسهیلات لازم در تردد کادر درمان و سایر مشاغل ضروری را در اجرا لحاظ کرده و توقیف و جریمه را بنا به ضرورت و عدم کفایت تذکر اعمال کنند. در طول اجرای طرح  برخی از هموطنان با ارائه مدارک غیر قابل قبول و یا حتی نامعتبر، اصرار به انجام سفرهای غیر ضروری می کنند که همکاران بنده ناچارند از ترددهای آنان ممانعت کنند.

سرهنگ جهانی بیان کرد: مدارک قابل قبولی که به همکاران ابلاغ گردیده تا با ارائه آن از سوی مترددین اجازه عبور دهند، مدارک مشخصی است و تشخیص اصالت سایر مدارک، مانند نامه اداری، حکم مأموریت و...که مستلزم استعلام است، در حین اجرای مأموریت ممکن نبوده و همکاران بعضاً ناچار به جریمه و یا توقیف خودروهای پلاک شخصی می گردند که مأموریت آنان برای افسر، قابل احراز نیست.

وی ادامه داد: همه این محدودیت ها و سخت گیری ها در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و حفظ سلامت هموطنان صورت می پذیرد، لذا مالکان خودروهای شخصی کادر درمان که به واسطه عدم امکان احراز مجاز بودن تردد آنان، جریمه شده و یا توقیف شده‌اند، می توانند برای بررسی موضوع با همراه داشتن مدارک مثبته به پلیس راهور استان، مراجعه و از آن طریق اگر حقوقی داشتند احیاء شود نه اینکه اقدام به نشر آن در شبکه های اجتماعی کنند.

سرهنگ جهانی در پایان با اشاره به اینکه افسران راهور با کمترین امکانات بهداشتی در شرایط پر ریسک معابر و یا بگوییم خدمت طاقت فرسا، به صورت شبانه روز حضور دارند، از عموم هموطنان خواست: افسران راهور را همرزمان مظلوم و بی ادعای خود، در مقابله با این بیماری دانسته و مطمئن باشند جریمه یا توقیف، به عنوان آخرین ابزار قانونی، برای همکاران ما نیز خوشایند نبوده و صرفاً راهی است که اجرای تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا را ممکن می سازد.فارس

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 23784

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی