امروز: شنبه 15 آذر 1399 برابر با 05 دسامبر 2020

کفن و دفن اموات در آرامستانهای رشت به حالت عادی برگشت

  • دوشنبه, 25 فروردين 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 رئیس سازمان آرامستانهای شهرداری رشت گفت: فعالیت و حضور نیروهای جهادی برای تغسیل و تدفین اموات در آرامستانهای شهرداری رشت به پایان رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس سهراب راستگو با آرزوی سلامتی و تندرستی برای همه همشهریان و نیز قدردانی و تشکر از همراهی شهروندان برای کاهش حضور و تردد در آرامستانهای شهر رشت گفت: این سازمان همچنان مطابق پروتکل های موجود و تدابیر اتخاذ شده برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، وظایف خود را همچنان مطابق دستورالعمل های ویژه دنبال می کند.

وی افزود: پس از جلسه ای که روز ۲۱ فروردین ماه ۱۳۹۹ در سازمان آرامستانهای شهرداری رشت با حضور مهندس مقصودی معاون خدمات شهری شهرداری رشت، سرهنگ دولتی فرمانده لشکر عملیاتی ۱۶ قدس و سرهنگ سلطانی نمایندگان سپاه رشت برگزار شد، روند خدمت رسانی این سازمان بیشتر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس سازمان آرامستانهای شهرداری رشت سپس تاکید کرد: پس از این جلسه مقرر شد از روز شنبه ۲۳ فروردین ماه کارهای مربوط به شست و شو و تغسیل پیکر قربانیان مشکوک به کرونا و متوفیان عادی توسط نیروهای این سازمان انجام می شود، که از یکم فروردین ۹۹ کار تغسیل متوفیان عادی در سنگر صورت می گرفت و چهار نفر از پرسنل سازمان آرامستانها متشکل از دو نیروی غسال مرد و دو نیروی غساله زن موظف به خدمت رسانی به شهروندان بودند.

رئیس سازمان آرامستانهای شهرداری رشت سپس خاطر نشان کرد: از تاریخ یکم فروردین تا کنون، امور مربوط به تغسیل ۱۸۷ متوفی شهرستان رشت و شهرستانهای اطراف توسط نیروهای سازمان آرامستانهای شهرداری رشت در بخش سنگر انجام شده است.

 سهراب راستگو همچنین یادآور شد: همه امکانات، تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای شست و شوی متوفیان کرونایی در سازمان آرامستانهای شهرداری رشت و شست و شوی متوفیان عادی در بخش سنگر نیز توسط سازمان آرامستانهای شهرداری رشت تهیه و تامین شده است.

وی با تاکید بر اینکه با تصمیم مسئولان ذیربط در ستاد بحران، مقرر شده بود که شست و شوی جان باختگان مشکوک به کرونا تا امروز توسط نیروهای جهادی سپاه در سازمان آرامستانها انجام شود، گفت: طبق تصویب این جلسه از شنبه ۲۳ فروردین(امروز) نیروهای جهادی از سازمان آرامستانها خارج شدند و تنها نماینده مرکز بهداشت از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این سازمان حضور دارد.

رئیس سازمان آرامستانهای شهرداری رشت در پایان گفت: از امروز(شنبه) تمام فعالیتهای مربوط به تغسیل و تدفین درگذشتگان مشکوک به کرونا و اموات عادی را پرسنل این سازمان انجام می دهند و کارها به حالت عادی خود بازگشته است.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 23825

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی