امروز: سه شنبه 10 تیر 1399 برابر با 30 جون 2020

کرونا در گیلان تمام نشده است/توصیه‌ها را جدی بگیرید

  • جمعه, 29 فروردين 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: کرونا در استان تمام نشده و ما هنوز در بستر شیوع این بیماری حرکت می کنیم، بنابراین ضروریست تا مردم توصیه های بهداشتی و ایمنی را جدی گیرند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، دکتر محمدرضا نقی پور اظهار داشت: اگر چه وضعیت ما در گیلان به لحاظ بیماری کرونا با ثبات است، اما خطر بیماری کرونا رفع نشده ، باید بگوییم مانند آتش زیر خاکستر می ماند خیلی نمی توان پیش بینی کرد که چه اتفاقی می افتد.

او خاطر نشان کرد: تمام توصیه های پیشگیری از بیماری کرونا شامل رعایت حفاظت فردی، در خانه ماندن ، فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند با شدت و قوت برقرارست اگر این توصیه ها را کنار بگذاریم ، بیماری ظرفیت این را دارد که دوباره شعله ور شود.

وی اضافه کرد: در چند روز اخیر رفتارهایی دیده می شود، که موجب نگرانی است ، خدای نکرده می تواند منجر به این شود که به سمت اوج دوم بیماری برویم ، خیلی باید هوشیار باشیم ، مدیریت بیماری و خط مقدم کنترل بیماری در جامعه و دست مردم است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان اظهار داشت: رفتار مردم تعیین کننده است تا این موفقیتی را که در پیشگیری از انتشار ویروس کرونا به دست آوردیم، ادامه یابد یا اینکه با بی تفاوتی و دست کم گرفتن بیماری کرونا، این آتش مجددا شعله ور شود.

گیلان از نخستین استانهایی بود که با شیوع بیماری کرونا مواجه شد.ایرنا

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 23857

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی