امروز: سه شنبه 10 تیر 1399 برابر با 30 جون 2020

  • در دیدار شهردار رشت با رئیس دانشگاه علوم پزشکی؛
کرونا درآمد شهرداری را به شدت کاهش داده است/ اگر درآمدها افزایش یابد، خدمات رسانی شهرداری توسعه خواهد یافت

  • پنج شنبه, 04 ارديبهشت 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در دیدار شهردار رشت و مدیران شهرداری با رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی استان گیلان به مناسبت فرا رسیدن هفته سلامت، بر لزوم هماهنگی، همکاری و مساعدت همه دستگاه ها با شهرداری رشت برای کمک رسانی و ارائه خدمت بیشتر به شهروندان تاکید گردید.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، در دیدار شهردار رشت و مدیران شهرداری با رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی  درمانی استان گیلان که به مناسبت فرا رسیدت هفته سلامت و به منظور قدردانی از زحمات و تلاش های رئیس و مدیران دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمانی و پرستاری برای ارائه خدمات گسترده به بیماران کرونایی برگزار شد، بر لزوم هماهنگی، همکاری و مساعدت همه دستگاه ها با شهرداری رشت برای کمک رسانی و ارائه خدمت بیشتر به شهروندان تاکید گردید.

 در این دیدار دکتر ارسلان سالاری با قدردانی از تلاشهای شهرداری رشت برای انجام خدمات متنوع در دوران کرونایی گفت: شهرداری رشت با همه تنگناهای مالی که با آن روبه رو هست، هم در تجهیز نیروهای خود، هم در ضدعفونی و گندزدایی معابر و ادارات، هم خدمات رسانی به شهروندان، هم در جمع آوری زباله ها و هم نگهداری از فضاهای شهر و فضای سبز اقدامات اساسی انجام داده و می دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی استان گیلان با اشاره به اینکه درآمد همه دستگاه های اجرایی کاهش یافته، تاثیراتی را که ویروس کرونا بر برخی از دستگاه ها از جمله شهرداریها و دانشگاه علوم پزشکی و مراکز خدمات رسان عمومی گذاشته است را بیشتر عنوان کرد و گفت: شهرداری با دانشگاه علوم پزشکی در ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به مردم هم راستا و هم‌جهت است و مشکلات و مسائل مشترک دارد.

در این دیدار همچنین شهردار رشت با اشاره به اینکه بسیاری از دستگاه ها توانسته اند از کمکهای دولتی بهره مند شوند، گفت: شهرداری رشت حتی از دریافت یک ماسک از مراکز مختلف محروم بوده تا جایی که خود دست به کار تولید ماسک زده است.

 دکتر ناصر حاج محمدی با تاکید بر اینکه اگر روزی شهرداری رشت تنها خدمات دهی خود در سراوان را کاهش دهد، تکثیر حشرات موذی و بوی تعفن مردم رشت را به شدت آزار خواهد داد، گفت: چون ما اکنون روزانه سه هزار لیتر سمپاشی می کنیم و روزی ۵۷ تن شن و ماسه از بستر رودخانه به محل دفن زباله ها انتقال می دهیم تا روی زباله ها را با مخلوط بپوشانیم.

وی ادامه: ما با این وسعت خدمات در بخشهای اداری، خدمات شهری فضای سبز، حمل و نقل عمومی و... در روزهای کرونایی عملیات ضد عفونی، گندزدایی و پاکسازی شهر را هم انجام می دهیم و علاوه بر آن درآمدهای ما در بخش های مختلف به شدت کاهش یافته است.

دکتر حاج محمدی تاکید کرد: در گفت وگو با مقامات کشوری تلاش کنید از اعتباراتی که دولت برای مقابله به ویروس کرونا با دستور مقام معظم رهبری مد ظله العالی دریافت می دارد، شهرداری ها بی نصیب نمانند تا حجم و میزان خدمات دهی شهرداری افزایش یابد.

وی در پایان از مجموعه خدمات دانشگاه علوم پزشکی در دوران کرونایی به ویژه کادر درمانی و پرستاری و حافظان سلامت قدردانی کرد و گفت: شهرداری در این زمینه با دانشگاه علوم پزشکی در یک صف علیه کرونا می جنگد و مدیریت ارتباطات شهرداری با انتشار پوسترها، مطالب سایت و نوشته ها و کلیپ های تلویزیون های شهری به خدمت گذاران بهداشت و درمان و شهدای خدمت ادای احترام‌ کرده است.برنا

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 23929

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی