امروز: شنبه 15 آذر 1399 برابر با 05 دسامبر 2020

پیش‌بینی سازمان بهداشت جهانی این است که اوضاع در پاییز، از خرداد و تابستان بدتر خواهد بود

  • شنبه, 27 ارديبهشت 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه بازگشایی‌های زودرس، اولین اثرات نامطلوب را بر اقتصاد می‌گذارند، گفت: رختکن‌های بسیار کوچک، دوش‌های حمام در زیرزمین و تهویه نامناسب در باشگاه‌هایی که در آن‌ها ورزش‌های هوازی انجام می‌شود باعث انتقال ویروس می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ایرج حریرچی در گفت‌وگویی تلویزیونی با بیان اینکه اولویت اصلی وزارت بهداشت، سلامت مردم و به حداقل رساندن بیماری‌زایی ویروس کروناست، گفت: اقتصاد مردم نیز برای ما اهمیت دارد و بر این اساس تصمیم‌گیری‌هایی می‌کنیم، ما می‌دانیم که ۲۸۲ هزار مرکز ورزشی وجود دارد که تعداد قابل توجهی از افراد، در این مراکز معیشت خود را تامین می‌کنند، ولی مجبوریم کاری کنیم که چرخ ویروس نچرخد، اما چرخ معیشت مردم بچرخد.

وی افزود: برای مثال اگر در یک مرکز بدنسازی افراد مراجعه‌کننده و مربیان و کارکنان دچار آلودگی شوند ما مجبور می‌شویم تعطیلی‌ها را به مدت طولانی‌تری اعمال کنیم.

وی ادامه داد: بازگشایی‌های زودرس، اولین اثرات نامطلوب را بر اقتصاد می‌گذارد نه سلامتی؛ بنابراین ما احتیاط می‌کنیم. ضمن اینکه در بسیاری از مراکز ورزشی بدنسازی، استاندارد‌های لازم را برای مرکز نداریم و به دلیل تراکمی که به وجود می‌آید و وسایل متعدد ورزشی که کنار هم قرار دارند بیماری از طریق تنفس منتقل می‌شود. رختکن‌های بسیار کوچک، دوش‌های حمام در زیرزمین و تهویه نامناسب در باشگاه‌هایی که در آن‌ها ورزش‌های هوازی انجام می‌شود باعث انتقال ویروس می‌شود.

حریرچی خاطرنشان کرد: هم برای باشگاه‌ها و هم برای لیگ، شرایط را در نظر می‌گیریم و بر این اساس، در کمیته‌های ما متخصصین و اساتید دانشگاه طبق معیار‌های علمی بحث می‌کنند؛ از طرفی دولت نیز بسته‌های معیشتی و وام‌هایی را در نظر گرفته است. امیدواریم بتوانیم از پس این دوران سخت بربیاییم.

معاون کل وزارت بهداشت در پاسخ به سوالی مبنی بر برگزاری مسابقات فوتبال گفت: از این به بعد ما مسئولیتی در قبال خبررسانی درباره فوتبال نداریم؛ از لحاظ بهداشتی و درمانی بر اساس اصول علمی روز دنیا به این مسئله رسیدگی و معیار‌های لازم را با هماهنگی وزارت ورزش اعلام کردیم، اگر مسئله‌ای در جلسه کمیته کشوری که فردا برگزار خواهد شد به تصویب برسد، به فدراسیون فوتبال ابلاغ خواهد شد و این فدراسیون خودش تصمیم خواهد گرفت.

حریرچی در واکنش به برگزاری لیگ در برخی کشور‌ها تاکید کرد: ما باید تا اطلاع ثانوی به زندگی با این ویروس عادت کنیم، پیش‌بینی‌ها قطعی نیست، اما پیش‌بینی سازمان بهداشت جهانی این است که اوضاع در پاییز، از خرداد و تابستان بدتر خواهد بود. همچنین این سازمان پیش‌بینی کرده است که به مدت یک‌سال و چند ماه دیگر با ویروس کرونا درگیر خواهیم بود.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 24134

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی