امروز: یکشنبه 05 بهمن 1399 برابر با 24 ژانویه 2021

  • استاندار گیلان عنوان کرد
پلمب واحدهای گردشگری و خدماتی در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی

  • یکشنبه, 04 خرداد 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم پرهیز هم وطنان از سفرهای غیرضروری، گفت: همچنان و پیوسته به رعایت توصیه های بهداشتی توسط شهروندان و همه واحدهای ارائه دهنده خدمات تأکید داریم و در صورت رعایت نشدن این امر مهم، واحدهای متخلف پلمب می شوند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، ارسلان زارع امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با اشاره به اینکه امروز بر اساس اعلام ستاد ملی در روند مبارزه و مهار این ویروس در کشور تقریبا از سه مرحله عبور کرده ایم، اظهار کرد: اعلام دقیق بیماری و بسیج کشور برای مقابله با آن، عبور از حالت خطرناک و کنترل شیوع بیماری با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و نیز بازگشایی های تدریجی و پلکانی کسب و کارها از مراحلی بود که از آن عبور کردیم.

وی با بیان اینکه اکنون به تدریج وارد مرحله چهارم می شویم، ادامه داد: در این مرحله نظارت ها و بخش تشخیص بیماری با هدف شتاب در روند شناسایی مبتلایان و جداسازی آنان، تشدید می شود اما همچنان تأکید داریم که دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی باید رعایت شوند.

زارع بیان کرد: بر اساس تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا و طبق اعلام رئیس جمهوری در جلسه امروز این ستاد؛ اماکن و صحن حرم ها به‌جز رواق ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، پس از عید فطر گشایش می یابند.

نماینده عالی دولت در گیلان از بازگشایی مساجد و برگزاری نماز جماعت به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان هایی که وضعیت سفید دارند، خبر داد و افزود: در خصوص بازگشایی همه مساجد و پایان محدودیت برای فعالیت پاساژها، در جلسه بعدی ستاد ملی مدیریت کرونا تصمیم گیری می شود.

زارع به موضوع بازگشت روال عادی حضور کارمندان در سر کار به عنوان یکی دیگر از مصوبات امروز ستاد ملی مدیریت کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: از ۱۰ خردادماه، همه کارمندان اداری با رعایت تمامی دستورالعمل ها از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه تا ۱۴ و ۳۰ دقیقه در محل کار خود حضور می یابند.

وی با اشاره به اینکه موزه ها و مکان های تاریخی نیز از فردا با رعایت پروتکل های بهداشتی، بازگشایی می شوند، افزود: با توجه به اینکه بازگشایی این اماکن و از سرگیری فعالیت مشاغل، زمینه افزایش مراودات و امکان شیوع بیماری را فراهم می کند؛ رعایت پروتکل های بهداشتی و نیز تشدید نظارت ها در جهت پیشگیری از تجمعات مورد تاکید است.

وی یادآور شد: در جریان ابلاغیه ها و نظارت های صورت گرفته و مستمر از سوی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین بازرسان مرکز بهداشت، تعزیرات و اماکن؛ تاکید شده تمامی پروتکل های بهداشتی برای میزبانی از گردشگران رعایت شود و در صورت عدم رعایت، واحد متخلف پلمب می شود.

استاندار گیلان به دیگر مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا اشاره و اظهار کرد: چارچوب "شهید خدمت" مشخص و ابلاغ خواهد شد که افراد فوت شده در حوزه سلامت، در حکم شهید هستند و ابتدا کمیته استانی و سپس کمیته ملی آنان را شناسایی و اعلام می کند.

زارع بر لزوم پرهیز هموطنان از سفرهای غیرضروری تصریح و به کارگروه رسانه و فضای مجازی ستاد استانی تأکید کرد که فرآورده های رسانه ای مرتبط برای ارائه آموزش های پیشگیرانه و هشدارهای لازم تولید شود.

وی با اشاره به اهمیت نظارت اتحادیه ها و اصناف بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی گفت: در زمان شیوع ویروس کرونا، واحدهای تولیدی و صنعتی وضعیت قابل قبولی داشتند و باید با رعایت الزامات بهداشتی، همچنان نسبت به افزایش توان تولیدی خود اقدام کنند.

زارع افزود: برخی صاحبان مشاغل به منظور بهره‌مندی از تسهیلات کم بهره اعلام شده از سوی دولت، نگرانی هایی داشته اند که باید این واحدها، شناسایی و به کارگروه مربوطه ذیل ستاد مالی، معرفی شوند ضمن آنکه بانک‌ها می‌توانند از منابع داخلی خود نسبت به ارائه بخشی از تسهیلات اقدام کنند.

استاندار گیلان در ادامه؛ با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر و آرزوی قبولی عبادات در ماه پر فضیلت رمضان، ابراز اطمینان کرد همانگونه که مردم در شب های قدر، توصیه های بهداشتی را رعایت کردند، در برگزاری نماز عید سعید فطر نیز این مهم، مورد توجه خواهد بود.

زارع همچنین سوم خرداد روز مقاومت، ایثار و پیروزی و آزادسازی خرمشهر و یاد و خاطره ۲۶۰ شهید گیلانی عملیات بیت المقدس و جانبازان سرافراز این عملیات را گرامی داشت

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 24180

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی