امروز: جمعه 07 آذر 1399 برابر با 27 نوامبر 2020

تیر خلاص سازمان تامین اجتماعی بر پیکر بی جان کارفرمایان کرونایی!

  • چهارشنبه, 28 خرداد 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهرحال امروز و در این برهه زمانی تنها در دو جا می توان چنین اقدامات سخیفی را دید. یکی استمرار تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران و دیگری اقدام تامین اجتماعی علیه کارفرمایان !

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، در شرایطی که هر روز شاهد اخبار به ظاهر امید بخش ( بیمه بیکاری، تسهیلات کرونا ، تاخیر پرداخت تسهیلات و ...) از جانب مسئولان عالی کشور هستیم متاسفانه سازمان تامین اجتماعی در یک اقدام غیرعقلانی و غیر حرفه ای تصمیم به برگشت چک های تضمینی کارفرمایان از محل اقساط بدهی کارگاه هایی گرفت که در چند ماه گذشته تمامی این کارگاه ها با بحران کرونا دست و پنجه نرم می کردند.

در چنین شرایطی که تمام سازمان ها و وزارتخانه ها سعی در جبران مادی و معنوی خسارات ناشی از تعطیلی یا نیمه تعطیلی کارگاه های زیر مجموعه خود هستند چگونه است که سازمان تامین اجتماعی در صدد زدن قفل بر درب بنگاه بر می آید.

آیا این اقدام در جهت حمایت از بنگاه ها بوده است؟ آیا این اقدام در جهت دهن کجی به سیاست های کلان اشتغال کشور صورت گرفته است؟ آیا این اقدام در جهت تامین منابع مالی بیمه بیکاری تعهد شده سازمان بوده است؟ آیا این اقدام در جهت تحریم های آمریکا بوده است؟ آیا این اقدام خودسرانه بوده است؟ و ...

بهرحال امروز و در این برهه زمانی تنها در دو جا می توان چنین اقدامات سخیفی را دید. یکی استمرار تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران و دیگری اقدام تامین اجتماعی علیه کارفرمایان !

پیگیری های خبرنگار رشت پرس از مسئولان تامین اجتماعی استان هم نتیجه ای را در بر نداشت و مدیران مربوطه اذعان داشتند این دستور از تهران صادر شده و امکان حل آن در استان وجود ندارد. بهر حال این اقدام در چنین شرایطی قطعا آثار زیان بار جبران ناپذیری را بر پیکر بی جان کارفرمایان وارد کرده و قطعا در آینده نه چندان دور شاهد تعطیلی بیشتر بنگاه ها و بیکاری کارکنان بنگاه ها خواهیم بود. که در چنین صورتی باید برگ زرین دیگری به افتخارات نابخردانه تامین اجتماعی افزود.

انتهای پیام /083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 24358

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی