امروز: یکشنبه 05 بهمن 1399 برابر با 24 ژانویه 2021

  • فرماندار رشت در جلسه ستاد مقابله با کرونا؛
کاهش حساسیت عمومی در قبال کرونا، تهدیدی برای سلامت و اقتصاد جامعه است

  • سه شنبه, 10 تیر 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فرماندار رشت با تاکید بر لزوم اتخاذ رویکر واقع بینانه در راستای مقابله با کرونا، اظهار داشت: کاهش حساسیت عمومی در قبال بیماری کرونا و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی،  تهدیدی جدی برای سلامت و اقتصاد محسوب می شود.

به گزارش پایگاه  خبری رشت پرس؛ مهندس علی فتح اللهی در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت با تقدیر از زحمات و تلاش های همه اعضای این ستاد به ویژه دکتر مومنی زاده فرماندار سابق در راستای کنترل نسبی این بیماری در سطح شهرستان رشت، گفت: در شرایطی که پیشرفته ترین کشورهای دنیا از جمله آمریکا در مقابل بحران کرونا دچار خسارات جبران ناپذیری در حوزه سلامت و اقتصاد شدند، باید قدردان همه زحمتکشان این حوزه باشیم که با وجود تحریم های بسیار سخت علیه کشور، توانستند در این زمینه موفق عمل کنند.

وی با بیان اینکه بحران کرونا به دو حوزه سلامت و اقتصاد جامعه ضربه وارد کرد، افزود: برای افق آینده باید واقع بینانه به موضوع بنگریم و با توجه به اینکه تاکنون هیچ واکسن و درمانی برای این بیماری کشف نشده است، باید خودمان را برای شرایط متفاوت و سخت نیز آماده کنیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی از قبیل زدن ماسک، شستشوی مداوم دست، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از تجمعات، گفت: یکی از نگرانی هایی که در راستای مقابله با کرونا وجود دارد کاهش حساسیت های مردم نسبت به این بیماری و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی است که می تواند به عنوان یک تهدید جدی تلقی شود.

فتح اللهی با بیان اینکه تداوم وضعیت سفید و شرایط مناسب جهت کسب وکار نیازمند همکاری مردم و حفظ حساسیت آنان در قبال مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است، از مسافران و گردشگران نیز خواست: نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی، جدیت لازم را داشته باشند.

وی همچنین در پایان سخنان خویش، همکاری و هم افزایی بخش های مختلف جامعه در مقابله با بحران کرونا را الگویی موفق جهت پیشبرد امورات سایر حوزه ها دانست و اظهار داشت: کرونا به ما یاد داد اگر در کارهای سخت تعامل داشته باشیم می توانیم در همه عرصه ها پیروزمندانه عمل نماییم.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 24472

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی