امروز: یکشنبه 05 بهمن 1399 برابر با 24 ژانویه 2021

  • بهراد ذاکری عضو شورای شهر رشت:
با توجه به عدم شرایط بهداشت از تدفین اموات در آرامستان پیرملا جلوگیری به عمل آید

  • چهارشنبه, 25 تیر 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در یکصد و پنجاهمین جلسه فوق‌العاده شورا، بهراد ذاکری عضو شورای شهر رشت با اشاره به وضعیت سخت شیوع ویروس کرونا در سطح استان، گفت: هرلحظه ممکن است با یک جهش مجدد مواجه شویم و خواهش بنده بر این است که پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم عزیزمان رعایت شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، وی ادامه داد: ما نیز وظایفی برای آگاهی‌رسانی به مردم داریم که توسط سازمان فرهنگی کمرنگ انجام می‌شود و به نظر می‌رسد ما می‌بایست سرعت بیشتری به آگاهی‌رسانی بدهیم.
رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت، تأکید کرد: از اجتماعات غیرضروری می‌بایست خودداری شود که بخشی از آن باید توسط استاندار در دستورالعمل‌هایی به ادارات ابلاغ نمایند.
ذاکری افزود: امروز شاهد آن هستیم که تجمع‌های بسیار متراکمی در محدوده پیاده راه بافت مرکزی صورت می‌پذیرد که افراد کار خاصی ندارند و در این محدوده به‌صورت متراکم و شلوغ حاضر می‌شوند که این موضوع به‌شدت خطرناک است و می‌بایست در این خصوص جدی‌تر عمل شود. ما در آستانه فصل پاییز هستیم و با همپوشانی آنفولانزا تشخیص بیماری سخت‌تر شده و رسیدگی به بیماران سخت‌تر خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به کشف گوشت‌های آلوده در یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: ما شاهد نامه‌ای هستیم که در آن گفته‌شده است قبلاً در خصوص این گوشت‌های فاسد به دامپزشکی اعلام‌شده است و می‌بایست صحت این نامه توسط مراجع قضایی بررسی شود. قطعاً افرادی که با جان مردم بازی می‌کنند و به دنبال منفعت خود هستند باید با آنان برخورد شود.
عضو شورای شهر رشت همچنین با اشاره به وضعیت آرامستان پیرملا در ابتدای جاده رشت به پیربازار، گفت: ما بارها شاهد شکایت ساکنین و کسبه آن محدوده در خصوص عدم رعایت نکات بهداشتی در تدفین متوفیان بوده‌ایم. همچنین نزدیک بودن مکان تدفین به بستر رودخانه، عدم دیوار گذاری و مشخص نبودن حدود آرامستان از موارد دیگر است.
ذاکری افزود: نامه‌ای برای محیط زیست و مرکز بهداشت از سوی کمیسیون بهداشت ارسال شده بود که امروز پاسخ مرکز بهداشت شهرستان رشت ارائه شد که شرایط بهداشتی و محیط زیستی از نظر بستر رودخانه، شرایط غسالخانه و سایر موارد را بهداشتی تلقی نکرده است. بنابراین در اسرع وقت برای تعیین تکلیف موضوع و جلوگیری از تدفین بیشتر تا زمان انجام اصلاحات در این آرامستان باید اقدام شود. بنده از ریاست شورا درخواست پیگیری موضوع را داشته و از سوی کمیسیون بهداشت نیز موضوع را دنبال خواهم کرد، همچنین با توجه به اینکه سلامت عمومی مردم در میان است ضابط قضایی نیز می‌تواند وارد عمل شود.
انتهای پیام/083466
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 24480

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی