امروز: پنج شنبه 10 مهر 1399 برابر با 01 اکتبر 2020

  • نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان:
مجالس عزاداری امام حسین(ع) طولانی برگزار نشود و فاصله گذاری‌ها را رعایت کنید

  • جمعه, 17 مرداد 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت:مجالس عزاداری امام حسین(ع) طولانی برگزار نشود و فاصله گذاری ها را رعایت کنید.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، آیت الله رسول فلاحتی امروز در پنجمین همایش فعالان عرصه هیات، جامعه ایمانی مشعر استان که در مصلای امام خمینی(ره) رشت برگزار شد،اظهار کرد: انسانی که می‌خواهد خوب بشود و خوب کار کند و رضای خدا را در نظر دارد همیشه در خطر است.

وی به ناآرامی درونی بشر اشاره کرد و افزود: امام هادی(ع) می فرماید حسادت، دروغ و خودبرتربینی موجب نابودی بشر می شود زیرا حسادت خانه انسان را آتش می زند و تمام اعمال خوب را به ویرانه تبدیل می کند، دروغ موجب زیادی دشمنان می شود و خودبرتربینی و خودخواهی از کسب دانش جلوگیری می کند.

امام جمعه رشت با تاکید براینکه مجالس عزاداری امام حسین(ع) را به سمت و سویی ببرید که رضای خدا در آن باشد، بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، مجالس عزاداری امام حسین(ع) طولانی برگزار نشود.

آیت الله فلاحتی، خواستار برگزاری مختصر مراسم عزاداری امام حسین(ع) شد و تصریح کرد: مدت ۲ ساعت که از طرف رئیس جمهور اعلام شده، زمان مناسبی برای برگزاری مجالس عزاداری است.

وی با بیان اینکه فاصله گذاری ها باید در عزاداری ها رعایت شود، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر بر رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا در برگزاری مراسم عزاداری تاکید فرمودند و باید اطاعت خود از مقام معظم رهبری را نشان دهیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه دین را آمیخته با سیاست عنوان کرد و گفت: مسجد، روحانی، مجلس عزاداری و مداحی که اهل سیاست و مسائل اجتماعی نباشد از خودتان دور کنید.

آیت الله فلاحتی، انقلاب اسلامی را حق عنوان کرد و یادآور شد: انقلاب اسلامی برکت و نعمت بزرگ خدا به بشریت است و امروز دنیا به ایران اسلامی می نگرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه به سمتی می رویم اگر هیئت امنای مسجدی با نظام و انقلاب رابطه خوبی نداشته باشند باید از صحنه کنار بروند، اظهار کرد: کسی که نظام اسلامی با هزاران شهید را قبول ندارد نمی تواند در هیئت امنای مسجد بماند.

امام جمعه رشت اضافه کرد: عالمی که با سیاست رابطه ندارد، سیاست را نمی فهمد و نمی داند و نسبت به دنیای پیرامونی خود بصیرت ندارد حتی نمی تواند خانواده خود را اداره کند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه در اشعار، مداحی‌ها و سخنرانی‌ها باید موضوع نظام، انقلاب اسلامی، خون شهیدان و آرمان های رهبری مطرح شود، تصریح کرد: اگر کسی به آن عمل نکند باید کنار گذاشته شود.

وی بر خودصیانتی هیات عزاداری تاکید کرد و گفت: چشم و دل مان را باید پاک کنیم و نگذاریم لکه های سیاه در زندگی مان ایجاد شود بنابراین خودصیانتی اخلاقی، جنسی، فکری و ذهنی باید در هیات های مذهبی موج بزند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 24659

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی