امروز: دوشنبه 29 دی 1399 برابر با 18 ژانویه 2021

  • استاندار گیلان در نشست تجلیل از برگزیدگان عرصه صنعت و معدن مطرح کرد؛
اعتماد به بازرگانان گیلان یک سرمایه است / استفاده از جوانان خلاق موجب تقویت فعالیت های صنعتی می شود

  • پنج شنبه, 30 مرداد 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار گیلان استفاده از جوانان خلاق را موجب تقویت فعالیت ها در بخش صنعت عنوان کرد و گفت: اعتماد به تجار بازرگانان گیلان یک سرمایه برای استان و کشور محسوب می شود.


 

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس؛ دکتر ارسلان زارع ظهر امروز (پنجشنبه) در نشست تجلیل از برگزیدگان عرصه صنعت و معدن استان گیلان؛ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت و نیز تسلیت ماه محرم اظهار داشت: امروز شرایط اقتصادی کشور به گونه ای است که باید برای عبور از این شرایط خطیر ، تولید را رونق بخشیده و برای رفع مشکلات و دشواری ها برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به شعار جهش تولید که از سوی رهبر معظم انقلاب تعیین شده و نیز راهبرد اقتصاد مقاومتی ادامه داد: دولت نهایت تلاش خود را برای رونق بخشی به تولید انجام داده و در گیلان نیز به سبب تعامل بخش دولتی و خصوصی، توفیقاتی در این زمینه حاصل شده است.

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم به میدان آوردن مردم و سپردن اقتصاد به آنها افزود: اینکه رهبر معظم انقلاب و تمامی ارکان کشور بر راهبرد اقتصاد مقاومتی تأکید دارند؛ ناظر بر آن است که از ظرفیت های داخلی و منابع خودمان بهره ببریم.

وی خاطرنشان کرد: فاصله بین ظرفیت های اسمی با تولید کنونی در برخی واحدهای تولیدی، فاصله معناداری است که باید برای رونق بخشی به تولید، تلاشی جدی صورت گیرد.

وی خلاقیت، فنآوری و بهره مندی از فنآوری در کنار استفاده از جوانان خلاق را موجب تقویت فعالیت ها در بخش صنعت ذکر و اضافه کرد: نمونه این اعتماد به جوانان را در ایام کرونا شاهد بودیم به گونه ای که بسیاری از جوانان، ابتکارات موثری برای رفع کاستی های این حوزه داشته اند.

وی با یادآوری گفت وگوهای خود با استانداران دو استان جنوبی روسیه، اعتماد آنان به تجار و بازرگانان گیلان را یک سرمایه خواند و بر تقویت این سرمایه و نیز بهره گیری از ظرفیت هایی همچون اتحادیه اقتصادی اوراسیا تأکید کرد.

وی  بیان داشت: در شرایطی که صادرات نفتی با دشواری هایی همراه است؛ باید به صادرات غیرنفتی بیشتر توجه کرده و از دستاوردهای ارزی آن استفاده کنیم.

وی با تصریح اینکه تامین ارز در حقیقت از طریق صادرات انجام می شود که باید تمرکز جدی بر این موضوع معطوف کنیم ، گفت: در این میان؛ صادرات غیرنفتی بسیار مهم است و گیلان که استانی با موقعیت جغرافیایی بهره مند از ارتباطات خارجی است؛ در این زمینه می تواند نقش موثری داشته باشد.

وی ادامه داد: گیلان فرصت های زیادی برای تولید کالاهای صادرات محور دارد و همواره نیز تأکید کرده ام از این ظرفیت بدرستی استفاده شود.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته از سوی فعالان بخش های صنعت، معدن، اتاق بازرگانی و دیگر دست اندرکاران این حوزه برای نیل به هدف گذاری های انجام شده ، گفت: لازم است امسال هم در سایه انسجام و استمرار تلاش ها ، به اهداف تعیین شده برسیم.

وی یادآور شد: ایجاد فضایی مطمئن، آرام و با ثبات و دادن اطمینان خاطر به مردم نسبت به آینده اقتصاد کشور همواره مورد تاکید و توجه است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: با عزم دولت دوازدهم؛ سند راهبردی نقشه راه اقتصادی کشور برای سال هشتم فعالیت دولت تدبیر و امید تدوین شده که در هفته دولت هم اعلام خواهد شد و با اجرای آن حوزه های مختلف اقتصادی برای رونق تولید، هم افزا خواهند شد.

وی گفت: انتظار دارم مدیران ذیربط اقتصادی بر اساس اهداف مشخص شده، در سایه انسجام و نیز مشارکت حداکثری مردم ، زمینه توسعه و پیشرفت استان را فراهم سازند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 24770

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی