امروز: شنبه 10 آبان 1399 برابر با 31 اکتبر 2020

  • حریرچی:
ماسک خانگی مثل ماسک سه لایه عمل می کند

  • دوشنبه, 07 مهر 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: الزامی نیست که مردم حتما از ماسک های سه لایه و تولیدی استفاده کنند بلکه ماسک پارچه ای و خانگی هم مثل ماسک های تولیدی عمل می کنند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، دکتر ایرج حریرچی افزود: دیگر اینکه از مردم درخواست نذر ماسک داریم ، بهترین اقدام اجتماعی و بهترین کار خیر و پیشگیرانه توزیع ماسک برای کسانی است که استطاعت خرید ماسک را ندارند.
وی بر استفاده مردم از ماسک و همچنین تهیه و توزیع ماسک با کیفیت و با قیمت مناسب تاکید کرد و گفت: متاسفانه در بیشتر موارد داروخانه ها ماسک را از واسطه ها تهیه می کنند و در اختیار مردم می گذارند.
معاون کل وزیر بهداشت افزود: ظرفیت تولیدماسک در کشور تقریبا مناسب است و با همکاری وزارت صمت ،بسیج و بنیاد برکت نیز ماسک با قیمت 1300 تومان در اکثر استانهای کشور توزیع می شود اما متاسفانه ماسک با قیمت گرانتر از این رقم یعنی 2500 یا 3000 تومان نیز توزیع می شود.
وی گفت : موضوع مهم اینست که درصد قابل توجهی از مردم ما حتی اگر ماسک 1300 تومانی در دسترس باشد اقبالی برای خرید نشان نمی دهند.
دکتر حریرچی گفت: ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، توزیع ماسک و نظارت بر آن را اوایل اردیبهشت ماه به وزارت صمت محول کرد و اخیرا نیز بسیج اقدامات بسیار مهمی انجام داده است.
انتهای پیام/083466

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 25065

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی