امروز: پنج شنبه 08 آبان 1399 برابر با 28 اکتبر 2020

آسمان صاف و آفتابی برای گیلان

  • پنج شنبه, 24 مهر 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به پایداری هوای صاف و آفتابی در این استان تا اواسط هفته آتی، گفت: در برخی شاهد در ارتفاعات شرایط برای وزش باد جنوبی فراهم می شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس،محمد دادرس با اشاره به الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی، اظهار کرد: این الگوها حکایت از استقرار هوای غالباً پایدار در روزهای پایانی هفته در استان گیلان دارد.

وی با بیان اینکه بر همین اساس در غالب ساعات روز شاهد آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد تا اواسط هفته آینده پیش بینی می‌شود، افزود: طی این مدت در برخی مناطق پدیده مه و گاهی وزش باد جنوبی (به ویژه اوایل هفته آینده) در ارتفاعات دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به اینکه برای امروز نیز آسمان استان صاف تا قسمتی ابری، احتمال بروز پدیده مه صبحگاهی و در برخی ساعات نیز همراه با افزایش ابر پیش بینی شده است، گفت: ارتفاع موج دریا نیز حدود ۵۰ سانتیمتر است.

وی با بیان اینکه برای فردا (جمعه) نیز همین شرایط جوی پایدار خواهد بود، افزود: برای شهر رشت مرکز استان گیلان نیز آسمانی صاف تا قسمتی ابری، احتمال مه و گاهی افزایش ابر و وزش باد (باد جنوبی) پیش بینی شده است.

دادرس ادامه داد: بیشینه دمای در شهر رشت ۲۴ درجه و بیشینه رطوبت نیز به ۹۸ درصد خواهد رسید.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 25236

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی