امروز: دوشنبه 10 آذر 1399 برابر با 30 نوامبر 2020

عرضه مرغ بیش از قیمت مصوب در گیلان تخلف است

  • دوشنبه, 05 آبان 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به قیمت مصوب تعیین شده ۱۹ هزار و ۱۰۰ تومان برای هر کیلوگرم گوشت گرم مرغ در استان گفت: عرضه مرغ به قیمت بالاتر از نرخ مصوب در واحدهای عرضه تخلف است.

به گزارش پایگاه خبریرشت پرس، مهدی نقدی اظهار داشت: از روز چهارشنبه اول آبان ماه قیمت جدید مصوب ۱۹ هزار و ۱۰۰ تومان برای عرضه مرغ گرم در استان تعیین و برای اجرا از روز پنجشنبه به واحدهای صنفی و فروشگاههای عرضه این محصول ابلاغ شد.

 وی با تاکید بر ضرورت اجرای نرخ مصوب از سوی تمامی واحدهای عرضه این محصول تصریح کرد: در صورتی که واحدهای عرضه، مرغ را به قیمت بالاتر از نرخ مصوب خریده اند موظفند مرغ را به قیمت مصوب ۱۹ هزار و ۱۰۰ تومان بفروشند اما می توانند با اعلام نام فروشنده ای که این فراورده پروتیینی را با قیمتی بالاتر به آنها  فروخته از جریمه در امان بمانند.

 وی اضافه کرد: علاوه بر این طی برخورد قانونی با متخلف؛ وجه اضافی اخذ شده نیز باید توسط عرضه کننده خاطی عودت داده شود.

 وی ادامه داد : طی سه روز گذشته نیز با اعلام نرخ جدید مصوب؛ بازرسی ها با قوت انجام شده به طوری که حدود ۲۰۰ بازرسی در استان انجام شده است.

نقدی خاطر نشان کرد: همچنین قبل از تعیین نرخ مصوب جدید؛ سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان برای اجرای نرخ مصوب قبلی بازرسی های متعددی  را انجام داده است به طوری که از ابتدای تیرماه تا پایان شهریور ماه پرونده هایی به ارزش ۱۱۴ میلیون و ۸۷ هزار و ۷۵۰ ریال در استان تشکیل شده است که درج نکردن قیمت، عدم رعایت موازین بهداشتی و  گرانفروشی  ازمهمترین تخلفات واحدهای عرضه مرغ در این مدت بوده است.

سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از شهروندان خواست با مشاهده هر کونه تخلفی در این ارتباط با تماس تلفنی با سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 25298

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی