امروز: جمعه 07 آذر 1399 برابر با 27 نوامبر 2020

عوامل چالش زا در مسیر رونق کسب و کار، شناسایی و موانع این مسیر، برطرف شود

  • سه شنبه, 06 آبان 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار گیلان با تأکید بر اهمیت تقویت سرمایه گذاری داخلی و به روز رسانی اطلس سرمایه گذاری در استان گفت: باید عوامل چالش زا در مسیر رونق کسب و کار، شناسایی و موانع این مسیر، برطرف شود و سازمان‌های مربوطه نیز در این خصوص، پایش مستمر داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس دکتر ارسلان زارع در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان که با موضوع امضاء تفاهم نامه اجرای بیش از 10 هزار طرح اقتصادی، عمرانی، زیربنایی، حمایتی، اجتماعی و بهداشتی با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و استانداری گیلان برگزار شد؛ با قدردانی از اقدامات انجام شده توسط این ستاد در استان ، امضاء تفاهم نامه مذکور را مهمترین برنامه و دستور کار جلسه ذکر و خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی به عنوان راهبرد توسعه کشور از سوی رهبر معظم انقلاب تعیین و ابلاغ شده و دولت نیز متناسب با این راهبرد، برنامه ریزی های لازم را انجام داده است.

وی با اشاره به فشارهای استکبار جهانی علیه ملت ایران ادامه داد: وظیفه داریم با ایستادگی ملی، تلاش خدمتگزاران، اهتمام بخش خصوصی و کارآفرینان، کوشش مضاعف نسل جوان و هم افزایی بخش های مختلف، زمینه شکوفایی استان را فراهم کنیم.

دکتر زارع تقویت سرمایه گذاری داخلی را موضوع مهمی دانست که باید مورد توجه باشد و با اشاره به جایگاه کشوری گیلان در فصای کسب و کار افزود: لازم است عوامل چالش زا در مسیر رونق کسب و کار، شناسایی و موانع این مسیر، برطرف شود و سازمان‌های مربوطه نیز در این خصوص، پایش مستمر داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه انتظار داریم اطلس سرمایه گذاری گیلان به روز رسانی گردد، گفت: ۵۶ پروژه استان در حوزه جهش تولید،  نهایی و آماده پرداخت تسهیلات است و بانک‌ها با هماهنگی حوزه اقتصادی استانداری گیلان، حداکثر تا پایان هفته آینده، پرداخت‌ها را آغاز کنند.

دکتر زارع خاطرنشان کرد: باید با جدیت بکوشیم پروژه های ستاد اجرایی حضرت امام(ره) در گیلان به بهره برداری برسد و شغل‌هایی که از طریق این تفاهم نامه ایجاد می‌شوند، پایدار هستند.

وی گفت: طبق تفاهم نامه؛ پروژه های مختلف با اعتباری افزون بر 25 هزار میلیارد ریال در استان اجرا می شود و با توجه به میزان اشتغال پیش بینی شده با تحقق طرح‌های مذکور و طرح‌های مشابه دیگر، زمینه برای ارتقاء سطح معیشت و رفاه مردم استان فراهم می آید.

در جلسه امروز تفاهم نامه اجرای بیش از 10 هزار طرح اقتصادی، عمرانی، زیربنایی، حمایتی، اجتماعی و بهداشتی با اعتباری بالغ بر 25 هزار میلیارد ریال با اشتغال افزون بر 60 هزار نفر با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و استانداری گیلان به امضای دکتر مخبر و دکتر زارع رسید و مبادله شد.

صبح امروز نیز طرح توسعه شرکت کشت و صنعت گلدشت افشره با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استاندار گیلان در رحیم آباد رودسر به بهره‌برداری رسید. همچنین مدرسه ۱۲ کلاسه شهید باهنر در بخش کوچصفهان شهرستان رشت افتتاح شد. دکتر مخبر و دکتر زارع ظهر امروز نیز از شرکت داروسازی سبحان آنکولوژی در شهر صنعتی رشت بازدید کردند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 25322

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی