امروز: شنبه 16 اسفند 1399 برابر با 06 مارس 2021

  • معاون اقتصادی استاندار گیلان:
واحدهای تولید روغن خوراکی گیلان توان تامین نیاز استان را دارند

  • شنبه, 10 آبان 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان با اشاره به کاهش تولید روغن در برخی واحدهای تولیدی کشور طی هفته های اخیر به دلیل کمبود مواد اولیه وارداتی گفت: طی بازدید انجام شده از دو شرکت تولید روغن خوراکیاستان در حال حاضر مشکلی در استان نداریم و این واحدها نیاز استان را در این زمینه تامین می کنند

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، آرش فرزام صفت روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : این دو واحد تولیدی روزانه بین حدود ۸۰ تا ۱۰۰ تن روغن خوراکی تولید می کنند که در حال حاضر هر ۲ واحد صنعتی از ذخیره مناسبی از مواد اولیه برخوردار بوده و اگرچه تولید کمتر در برخی از واحدهای کشور موجب شده که برخی از این برندها کمتر در بازار موجود باشند اما خوشبختانه ۲ واحد تولیدی می توانند عمده نیاز استان را تامین کنند.

وی با بیان اینکه کمبود روغن در سطح عرضه برخی استان ها برای مردم گیلان نیز نگرانی هایی را ایجاد کرده است، تصریح کرد:  بسیاری از مردم در پی این  نگرانی به سوپر مارکت ها و فروشگاهها  می روند و نیاز بیش از  مصرف یک ماهه این محصول را می خرند همین امر گاهی با وجود عرضه کافی محصول،  ممکن است قفسه های مربوط به آن کالا در فروشگاه ها را به سرعت خالی کند اما در استان به بخش ها و دستگاه های متولی توزیع و عرضه روغن تاکید کرده ایم که هیچ محدودیتی برای خرید مردم ایجاد نکنند.

وی اظهار کرد: همچنین به تولیدکنندگان نیز تاکید شده که اولویت اول تامین کالاهای اساسی مردم استان است و در صورت وجود مازاد، مجوز ارسال محصول به خارج از استان را دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان گفت : علاوه بر این مصوب کردیم که این دو شرکت تولیدی در استان نسبت به آخرین تغییر قیمت روغنی که در گذشته مصوب شده بود،  هیچ افزایش قیمتی در استان نداشته باشند و تولیدات خود را با همان نرخ قبل بفروشند.

وی  در ادامه به مشکل کمبود آرد در برخی استان ها نیز اشاره و بیان کرد: در حال حاضر مشکلی در  ارتباط با  کالاهای اساسی از  جمله  آرد که در برخی استان ها با کمبودهای مقطعی مواجه شده اند،  نداریم.

فرزام صفت با اشاره به تعیین قیمت مصوب ۱۹ هزار و ۱۰۰ تومان برای قیمت هر کیلوگرم مرغ در استان گفت: گیلان حدود دو برابر نیاز خود مرغ تولید می کند  اما به لحاظ اینکه قیمت  مرغ در گیلان نسبت به استان های دیگر حتی همجوار کمتر است، بخشی از این محصول از استان به صورت قانونی و گاه غیر قانونی خارج می شود که این امر موجب نوساناتی در قیمت و عرضه کمتر آن با قیمت مصوب در سطح استان شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان خاطر نشان کرد: مردم بابت تامین کالاهای اساسی هیچ نگرانی و دغدغه ای در استان نداشته باشند زیرا با وجود  تمامی مشکلات ناشی از تحریم ها با تلاش دولت،  کالاهای اساسی به وفور در بازار موجود است.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 25345

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی