امروز: چهارشنبه 01 بهمن 1399 برابر با 20 ژانویه 2021

  • نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی؛
جداسازی 23 روستا از منطقه آزاد انزلی صحت ندارد + جزئیات

  • چهارشنبه, 14 آبان 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با اشاره به سخنانی مبنی بر جدا شدن 23 روستا از منطقه آزاد انزلی اظهارداشت: کلیات الحاق 6 هزار متر اراضی شامل 23 روستا در مجلس مصوب شده است و بحث بر روی جزئیات است.

«سید کاظم دلخوش» در گفت و گو با خبرنگار رشت پرس با اشاره به سخنانی مبنی بر جدا شدن 23 روستا از منطقه آزاد انزلی اظهارداشت: کلیات الحاق 6 هزار متر اراضی شامل 23 روستا در مجلس مصوب شده است و بحث بر روی جزئیات است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با بیان اینکه 2 هزار و 500 میلیارد تومان در این محدوده سرمایه گذاری شده است افزود: 2 هزار هکتار از این اراضی دارای مشکل بوده که از سوی شورای نگهبان جهت بررسی مجدد به مجلس ارجاع داده شد.

وی با تاکید بر اینکه به صراحت نمی‌توان سخن از ابطال الحاق این 6 هزار متر به جهت مصوبه مجلس در کلیات داشت اظهارداشت: تاکید مجمع تشخیص مصلحت نظام بر اراضی کشاورزی و زیست محیطی است که حدود 2 هزار متر را شامل می‌شود و مابقی اراضی ساختمان‌های اداری، مسکونی و تجاری را در بر می‌گیرد.

دلخوش اعلام کرد: الحاق شهرک خمیران، شهرک صنعتی سفیدرود، فرودگاه سردار جنگل و شهرک ضیابر مورد موافقت نمایندگان بود و قرار شد تنها الحاق اراضی کشاورزی و زیست محیطی بررسی شده و یا ابطال شود.

وی با انتقاد از برخی نمایندگان استان و بیان اینکه دفاع نادرست منتج به نتایج نادرست می‌شود خاطرنشان ساخت: در ماده واحده، الحاق 6 هزار هکتار رای مثبت را کسب کرده و در آن ابهامی نیست.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 25381

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی