امروز: دوشنبه 29 دی 1399 برابر با 18 ژانویه 2021

  • معاون کارآفرینی اداره کل تعاون گیلان ؛
تشریح برنامه های هفته جهانی کارآفرینی/راه اندازی دبیرخانه نمایشگاه مجازی دستاوردهای کارآفرینان گیلان

  • دوشنبه, 26 آبان 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان از راه اندازی دبیرخانه نمایشگاه مجازی دستاوردهای کارآفرینان گیلان برای نخستین بار دراستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس علیرضا نصرتی با اشاره به فرا رسیدن هفته ی جهانی کارآفرینی، راه حل معضل بیکاری را کارآفرینی و ایجاد فرهنگ کار در جامعه عنوان و اظهار کرد: در هفته ی کارآفرینی که از 26 آبان آغاز می شود، برنامه های متعددی در دوبخش استانی و ملی بصورت حضوری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و مجازی از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و وزارتخانه متبوع ترتیب داده شده است.

وی با بیان اینکه برخی برنامه های هفته ی کارآفرینی با توجه به شرایط کرونایی، مجازی برگزار می شود از راه اندازی دبیرخانه نمایشگاه مجازی دستاوردهای کارآفرینان استان به همت مرکز مشاوره آمایش سلامت سرزمین برای نخستین بار در گیلان خبر داد و افزود: بزودی وبینارهای اشتراک گذاری تجارب کارآفرینان در 26 آبان، فرصت های ورود به بازار سرمایه ایران 30 آبان و تاثیر مطالعات امکان سنجی درطرح های کارآفرینی یکم آذر ماه نیز از دیگر برنامه های این مرکزبه مناسبت هفته ی جهانی کارآفرینی می باشد.

نصرتی همچنین از برگزاری  وبینار ملی با عنوان نقش تسهیلگری در کارآفرینی با مدل فعالیت پروژه کریدور گردشگری دیلمان را یکی دیگر از برنامه های منتخب وزارتخانه عنوان کرد و افزود: این وبینار در سطح ملی و با حضور مدیر رسته گردشگری طرح تکاپو در تاریخ 26 آبان ساعت 18 عصر برگزار خواهد شد.

در ادامه با بیان اینکه کافه کارآفرینی مسیری جدید برای رسیدن به اشتغال پایدار  است از برگزاری  وبینار نقش و تاثیر کافه های کارآفرینی در اکوسیستم توسعه کارآفرینی با حضور سه کارآفرین برتر ملی از استان های فارس، یزد و گیلان  در نخستین روز از هفته ی کار آفرینی و برگزاری وبینار پیوند آینده پژوهی  و کارآفرینی جوانان و نوجوانان در تاریخ دوم آذر و بینار مدیر عامل مرکز مشاوره رویارو در سوم آذر در سطح ملی نام برد.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه دراولینِ روزِ این هفته، مشاوره ی ویژه ی واحد های صنعتیِ شهرک سپید رود در قالب کلینیک مشاوره برگزار می شود، افزود: بازگشایی کافه کتاب و کافه کارآفرینی هپی لند، از دیگر برنامه های حضوری این روز است.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با اشاره به اینکه کارآفرینی و جهش تولید، کارآفرینی و کرونا و کارآفرینی زنان، عناوین روزهای اول تا سوم هفته ی کارآفرینی است، گفت: مشاوره ی ویژه ی واحد های صنعتیِ شهرک حسن رود منطقه آزاد انزلی، در روز دوم و سیزدهمین جشنواره ی تقدیر از کارآفرینان برتر و نیز آسیب شناسی محیط کسب و کار با تاکید بر تحلیل نقش دولت در اکوسیستم کارآفرینی در روز سوم هفته ی کار آفرینی برگزار می شود.

نصرتی از برگزاری نشست تعاون و کارآفرینی با حضورتحویلداری، مدیرتعاون اداره کل تعاون استان، در 29 آبان ماه خبر داد و اعلام کرد: نخستین خانه ی استارت آپ استان گیلان، ساعت 10 صبح و نیز مجموعه ی اکوسیستم کارآفرینیِ کاشف، ساعت 14 روز دوم آذرماه، بازگشایی می شوند.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه تحلیل فیلم های کارآفرینی برنامه ی تمامی روزهای هفته ی کارآفرینی در ساعت 16 است، افزود: دورهمی های کارآفرینی با موضوع تیم سازی و تیم داری در کارآفرینی در روزهای اول، سوم و پنجم و نیز دورهمیِ کارآفرینی با موضوع شبکه سازی درکارآفرینی در روزهای دوم، چهارم و ششم این هفته از ساعت 14 برگزار می شود.

وی برگزاری وبینارهای کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی و توسعه ی کسب و کار در دوران پاندمی کرونا و نیزکارآفرینی و برندسازی فروش و آشنایی با فرایند عمومی کارآفرینی را از برنامه های روز دوم و سوم هفته ی کارآفرینی عنوان کرد.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون گیلان گفت: وبینارهای معرفی فرآیند دیمارک در حوزه ی شرکت های فناور و دانش بنیان، پرورش ماهی، پرورش بوقلمون، آینده پژوهی و نیز کارآفرینی جوانان و نوجوانان در سطح ملی از برنامه های روزهای پنجم، ششم و هفتم است، گفت: کارگاه آموزشی آشنایی با فضای استارت آپی، اول آذرماه، ساعت 14 برگزار می شود.

نصرتی در پایان با بیان اینکه این هفته فرصتی ارزشمند برای نهادینه سازی فرهنگ کارآفرینی و ارتقاء جایگاه کارآفرینان و معرفی الگوهای موفق عرصه کسب و کار و کارآفرینی به جوانان جویای کار است اظهار داشت: استفاده  از ظرفیت های مطبوعاتی استان برای  اطلاع رسانی به موقع از رویدادها و برنامه هایی که در هفته کارآفرینی در سطح استان  انجام خواهد شد  امری ضروری دانست.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 25490

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی