امروز: دوشنبه 05 خرداد 1399 برابر با 25 می 2020

هشداربانک‌مرکزی درمورد پیامک اطلاعات‌بانکی

  • پنج شنبه, 21 اسفند 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، بانک مرکزی هشدار داد برای جلوگیری از سوءاستفاده کلاهبرداران از ارسال اطلاعات بانکی به صورت پیامک خودداری کنید.

بتازگی در روشی جدید و از طریق ارسال پیامک، افراد سودجو نسبت به سوءاستفاده از حساب برخی افراد اقدام می نمایند؛ بدین ترتیب که با ارسال پیامک و وعده واریز وجوهی به عنوان جایزهبرای مثال: جایزه قرعه کشی در طرح پرداخت الکترونیکی قبوض تلفن همراه اول و...درخواست دریافت اطلاعات محرمانه مربوط به کارت اشخاص مانند رمز دوم، کد اعتبارسنجی (CVV۲) و تاریخ انقضای کارت را مطرح می نمایند.
این بانک به تمام هموطنان گرامی توصیه کرد: هیچ بانک، موسسه یا شرکتی برای واریز وجه به حساب افراد، نیازی به اطلاعات محرمانه (به ویژه اطلاعات فوق(نداشته و دارندگان کارت نباید تحت هیچ شرایطی اطلاعات محرمانه فوق را در اختیار شخص دیگری قرار دهند.
از آنجا که ممکن است دادن هر نوع اطلاعاتی در این خصوص مشکلاتی را برای مشتریان بانک ها ایجاد کند بهتر است مشتریان بانک ها به این پیامک ها اعتماد نکنند و از کلاهبرداری سوءاستفاده جلوگیری کنند، در غیر این صورت مسوولیت عواقب ناشی از سوءاستفاده از اطلاعات و برداشت غیرمجاز برعهده دارنده کارت خواهد بود.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 2553

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی