امروز: چهارشنبه 01 بهمن 1399 برابر با 19 ژانویه 2021

  • مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان ؛
صدور و تجدید بیش از 258 هزار جلد دفترچه درمانی توسط تامین اجتماعی گیلان

  • شنبه, 08 آذر 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در نیمه نخست سالجاری در شعب و کارگزاری های تامین اجتماعی گیلان بیش از 240 هزار جلد دفترچه درمانی تجدید و افزون بر 18 هزار جلد برای اولین بار صادر گردید .

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس علی حسین نژاد مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه در سال گذشته تعداد 44039 جلد دفترچه درمانی برای بیمه شدگان و مستمری بگیران صادر و افزون بر 617500 جلد دفترچه درمانی اتمام یافته برای این قشر و افراد تبعی آنها تجدید گردیده است افزود : در نیمه نخست سالجاری نیز 18096 جلد دفترچه توسط شعب و کارگزاری های رسمی تامین اجتماعی گیلان صادر و 240017 جلد نیز تجدید شده است . 

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه در سال 98 بطور متوسط ماهانه 100 هزار تامین اعتبار دفترچه صورت گرفته است ، حدف تامین اعتبار از خردادماه سالجاری در راستای توسعه خدمات غیرحضوری و امکان اخذ سیستمی استعلام استحقاق درمان را یک خدمت ارزنده برای کاهش مراجعات برشمرد و اظهار داشت : در شش ماهه اول امسال در صدور و تجدید دفترچه ها نیز به نسبت سال قبل با کاهشی محسوس در حدود 20 تا 25 درصد مواجه بوده ایم که یکی از دلایل آن میتواند شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا و تردد کمتر مخاطبین به مراکز درمانی و بیمارستانی بمنظور اجتناب از قرار گرفتن در معرض این بیماری و دلیل شاخص دیگر اجرای طرح نسخه الکترونیکی و استفاده نشدن برگه های کاغذی در دفترچه ها باشد . 

علی حسین نژاد اظهار امیدواری نمود با تکمیل و گسترش این طرح مقدمات اساسی برای حذف تدریجی دفترچه های کاغذی در آینده نزدیک فراهم گردد .

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 25583

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی