امروز: چهارشنبه 01 بهمن 1399 برابر با 19 ژانویه 2021

  • جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا گیلان؛
تعطیلی کامل ادارات غیر خدمات رسان در شهرهای رشت و رودبار

  • شنبه, 08 آذر 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

محمود قاسم نژاد جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا گیلان در گفتگویی در خصوص تعطیلی ادارات استان گفت: ادارات و نهادهای شهرهای رشت و رودبار به غیر از ادارات خدمات رسان،امدادی و حاکمیتی به طور کامل تعطیل هستند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس؛ محمود قاسم نژاد معاون استاندار و جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا گیلان در گفتگویی اظهار داشت:خوشبختانه در استان گیلان بجز شهرهای رشت و رودبار بقیه ی شهرستانهای استان در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند که بسیاری از مشاغل و ادارات در آن شهرستانها میتوانند فعالیت خود را تقریبا به صورت رویه قبل ادامه داده و ارایه خدمت کنند.

وی افزود:اما بخشنامه ی تعطیلی ادارات که از سوی رییس سازمان اداری و استخدامی کشور و معاون رییس جمهور در مصاحبه اعلام شده همه ی مشاغل،کارکنان و ادارات دولتی به غیر از اداراتی که خدمات ضروری انجام می دهند شامل دستگاههای حاکمیتی ،امدادی و درمانی،نیروهای انتظامی و شهرداری ها ،سایر  ادارات با حداقل نیرو در حد مدیر و معاونین ادارات به طوری که تعطیلی مطلق صورت نگیرد فعالیت خواهند کرد.

قاسم نژاد گفت:این بخشنامه شامل حال تمامی کارکنان رسمی ،پیمانی ،قراردادی و شرکتی در شهرهای قرمز می شود و در شهرهای نارنجی ،ادارات می توانند با یک سوم کارکنان و در شهرهای زرد با دو سوم نیروها می توانند ارایه خدمت کنند.

وی خاطر نشان کرد:به غیر از دستگاههای امدادی و حاکمیتی که به عنوان گروه ضروری تلقی می شوند در شهرهای قرمز بر اساس این بخشنامه تعطیلی ادارات وجود دارد اما به اختیار ریاست آن دستگاه و نهاد اجرایی می توانند تعداد  اندکی از مسوولین تراز اول آن نهاد برای خدمات ضروری که احیانا ممکن است لازم شود و رخ دهد ،حضور داشته باشند.

این اختیار برای رییس آن دستگاه و اداره کل از طریق ستاد مقابله با کرونا در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 25585

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی