امروز: شنبه 27 دی 1399 برابر با 16 ژانویه 2021

خدمات سازمان تامین اجتماعی چتر حمایتی برای جامعه تحت پوشش در زمان اضطرار

  • پنج شنبه, 25 دی 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

ماهیت اکثریت خدمات سازمان تامین اجتماعی بعنوان یک مجموعه بیمه گر در زمان اضطرار و با هدف پوشش یا جبران بخشی از خلآء های اقتصادی یا جسمانی ناشی از پیری ، ازکارافتادگی ، فوت ، بیکاری ، بیماری و ... شکل گرفته است .

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس سازمان تامین اجتماعی بعنوان بزرگترین و گسترده ترین بیمه گر اجتماعی نیمی از جمعیتی کشور را عهده دار است . این مجموعه با تکیه بر اصل سه جانبه گرائی و با همراهی شرکای اجتماعی خود در گروههای بیمه شدگان و کارفرمایان ، تعهدات متعددی در بخشهای بلندمدت شامل انواع مستمری ها و کوتاه مدت مشتمل بر غرامتها و کمک هزینه ها را به جامعه هدف ارائه مینماید . 

نکته قابل تامل در الگوی خدمتی سازمان تامین اجتماعی با ماهیت بیمه ای ، ارائه گستره ای از تعهدات همچون مستمری بازنشستگی در زمان پیری ، مستمری ازکارافتادگی در زمان حوادث و بیماری ها ، مستمری بازماندگان در زمان فوت ، مقرری بیمه بیکاری در زمان بیکاری ، غرامت ایام بیماری ، کمک هزینه کفن و دفن و پروتز و اروتز برای جبران نقص عضو یا مشکلات جسمانی و پوشش هزینه های درمانی برای انجام معالجات است که همگی بیانگر نقش آفرینی ارزنده در بحرانهای زندگی افراد تحت پوشش هنگام اضظرار است . 

در واقع ماهیت بیمه ای تامین اجتماعی که بر پایه سرمایه گذاری و آینده نگری برای روزهای مخاطره آمیز شکل گرفته اصلی اساسی در این مجموعه تلقی می گردد و رویکرد اجتماعی اقتصادی آن بمنزله تاثیرگذاری وسیع آن در زندگی افراد محسوب میشود که در نگاهی عمیق تر و با کنارهم قراردادن آحاد مشمولین در جامعه هدف منجر به اثرگذاری در توسعه و تحقق عدالت اجتماعی و بازتوزیع مجدد درآمدها با مکانیزمی علمی بر پایه محاسبات آکچوئری می گردد . 

به تعبیر دیگر تامین اجتماعی بعنوان بستری مطمئن برای ایجاد آرامش خاطر و امنیت روانی برای افراد تحت پوشش بوده و به مثابه چتری گسترده برای حمایت از اقشار مختلف در زمان اضظرار و ناتوانی های اقتصادی و جسمی است . 

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 25996

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی