امروز: جمعه 15 اسفند 1399 برابر با 05 مارس 2021

آخرین جزئیات زلزله 5.5 ریشتری خلیج فارس

  • شنبه, 27 دی 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
زلزله‌ای به بزرگی 5.5 ریشتر بندرکنگ از توابع بندرلنگه در غرب هرمزگان را لرزاند.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، زلزله ای با شدت 5/5 ریشتری ساعت یک بامداد امروز جنوب بندر کنگ و غذب قشم را در آب‌های خلیج فارس در عمق 19 کیلومتری زمین را لرزاند. 
طبق اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری، کانون این زمین لرزه در عمق نوزده کیلومتری زمین در فاصله 28 کیلومتری بندر کنگ و 34 کیلومتری بندر لنگه در خلیج فارس بود.
آماده باش و اعزام تیم های امداد و نجات

استاندار هرمزگان به دستگاه‌های اجرایی ‌آماده‌باش اعلام کرد و گفت: خسارات احتمالی زمین لرزه جنوب کنگ در آب‌های خلیج فارس، روستای گورزین و سایر روستاهای قشم در دست پیگیری است.
فریدون همتی همچنین دستور داد تا ضمن اعزام تیم‌های ارزیاب به روستاهای غرب جزیره قشم، اکیپ های امداد و نجات در آماده باش کامل قرار گیرند.‌پس از بررسی خسارات احتمالی بررسی خواهد شد و تیم امداد و نجات در حال آماده باش قرار گیرند.
زلزله 5.5 ریشتری با یک مصدوم

فریدون همتی، استاندار هرمزگان گفت: با توجه به بروز حادثه زلزله شب گذشته در استان هرمزگان یک نفر مصدوم در "سایه خوش بندرلنگه" به‌صورت سرپایی درمان شده و علت مصدومیت ترس از زلزله و قصد فرار از منزل رخ داده است.
دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه تاکنون هیچ مصدوم و خسارتی نداشته‌ایم‌، بیان کرد: طبق استعلام از استانداری هرمزگان تمامی مسیرها باز و هیچ مصدومی تاکنون به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مراجعه نداشته‌اند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به وقوع زلزله‌ای به بزرگی 5.5 ریشتر در مناطقی از استان هرمزگان، گفت که عمق زیاد این زلزله، احتمال اینکه خسارت بالایی برجای گذاشته باشد را کم کرده است.

علی بختیاری گفت: حوالی ساعت 1:01 بامداد شنبه (27 دی) زلزله‌ای به بزرگی 5.5 ریشتر در جنوب کشور رخ داد که برابر اطلاعات اولیه، کانون آن در حوالی کنگ در استان هرمزگان بوده و در مناطقی از جمله بندرلنگه و جزیره تنب بزرگ نیز احساس شده است. عمق زیاد زلزله، احتمال اینکه خسارت بالایی را برجای گذاشته باشد، کم کرده است.بختیاری افزود: با این وجود، سازمان مدیریت بحران تمامی دستگاه‌های امدادی، خدماتی و انتظامی را به حالت آماده‌باش درآورده و تیم‌های ارزیاب از بخشداری‌ها، جمعیت هلال احمر و ... را نیز به محل اعزام کرده است.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به وقوع زلزله‌ای به بزرگی 5.5 ریشتر در مناطقی از استان هرمزگان، گفت که عمق زیاد این زلزله، احتمال اینکه خسارت بالایی برجای گذاشته باشد را کم کرده است.

علی بختیاری د‌گفت: حوالی ساعت 1:01 بامداد شنبه (27 دی) زلزله‌ای به بزرگی 5.5 ریشتر در جنوب کشور رخ داد که برابر اطلاعات اولیه، کانون آن در حوالی کنگ در استان هرمزگان بوده و در مناطقی از جمله بندرلنگه و جزیره تنب بزرگ نیز احساس شده است.

وی با بیان اینکه این زلزله در عمق 19 کیلومتری زمین رخ داده است، اظهار کرد: عمق زیاد زلزله، احتمال اینکه خسارت بالایی را برجای گذاشته باشد، کم کرده است.
بختیاری افزود: با این وجود، سازمان مدیریت بحران تمامی دستگاه‌های امدادی، خدماتی و انتظامی را به حالت آماده‌باش درآورده و تیم‌های ارزیاب از بخشداری‌ها، جمعیت هلال احمر و ... را نیز به محل اعزام کرده است.
روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی اورژانس هرمزگان هم گفت: ‌تا لحظه انتشار این خبر هیچ‌گونه تلفاتی از جانب تیم‌های ارزیاب گزارش نشده است، اما ارزیابی‌های دقیق‌تر در مناطقی که زمین‌لرزه بیشتر در آنها احساس شده است، همچنان ادامه دارد.
سخنگوی اورژانس کشور هم در پی زلزله 5.5 ریشتری خلیج فارس، گفت: تاکنون به بیمارستان‌های استان هرمزگان آسیب نرسیده است و 3 بیمارستان بندر خمیر، بندر لنگه و جزیره قشم در آماده‌باش کامل و آماده پذیرش مصدومین احتمالی زلزله هستند. اورژانس دریایی نیز با ظرفیت کامل آماده خدمت رسانی به شناورهایی است که احتمالا از این زلزله آسیب دیده‌اند.

تیم‌های ارزیاب به منطقه زلزله زده اعزام شدند

در پی زلزله 5.5 ریشتری خلیج فارس؛ تیم های ارزیاب به منطقه زلزله‌زده استان هرمزگان اعزام شده‌اند و اورژانس استان هرمزگان در حال آماده باش کامل هستند. تیم‌های ارزیاب اورژانس در بندر کنگ و بندر خمیر مستقر شده‌اند و نیروهای اورژانس در این دو بندر و همچنین در بندر لنگه و دیگر مناطقی که احتمال وقوع پس‌لرزه‌ها در آنها وجود دارد، در حالت آماده‌باش هستند.

زلزله 5.5 ریشتری خلیج فارس

بزرگی: 5.5
محل وقوع: مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ(هرمزگان)
تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1399/10/27 01:01:03
طول جغرافیایی: 55.21
عرض جغرافیایی: 26.67
عمق زمین‌لرزه: 19 کیلومتر
نزدیک‌ترین شهرها:
28 کیلومتری کنگ (هرمزگان)
34 کیلومتری بندر لنگه (هرمزگان)
45 کیلومتری جزیره تنب بزرگ (هرمزگان)
نزدیکترین مراکز استان:
120 کیلومتری بندرعباس
421 کیلومتری شیراز

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 26003
برچسب‌ها

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی