امروز: دوشنبه 18 اسفند 1399 برابر با 08 مارس 2021

  • رئیس جمهور ؛
مراسم ۲۲بهمن، موتوری برگزار می‌شود

  • شنبه, 27 دی 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس جمهور درباره نحوه برگزاری مراسم ۲۲ بهمن امسال توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس به نقل از تسنیم رئیس جمهور گفت:‌ ما دنبال این هستم در سال ۹۹ کادر درمان و کسانی که شرایط پرخطری دارند امسال واکسیناسیون شوند.

حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا طی سخنانی اظهار داشت: موضوعی که باید رعایت شود مسئله تجمعات و اجتماعات است انشا الله مردم این را هم مراعات می کنند تردد درون  و برون شهری و حضور در اجتماعات خانوادگی را هم باید خیلی مراعات کنیم و بداینم در مواجه با کرونا لب مرز هستیم و ممکن است با خطر دیگری مواجه شویم.

وی افزود: دکتر نمکی نسبت به آنیده و ابتلا به موج چهارم در صورتی که توجه ها ضعیف شود اظهار نگرانی می کنند خوب حتما نگرانی وجود دارد که مسئولان اظهار نگرانی می کنند و این اظهار نگرانی به سه دلیل  به حق است. 

روحانی ادامه داد: یک نگرانی نسبت به ویروس جهش یافته است این نگرانی وجود دارد و می بینیم که در آمریکا و اروپا با چه مشکلی مواجه هستند در عین حال ممکن است این مشکل ممکن است پیش روی ما هم باشد نگرانی دوم در مورد زمستان و سردی هوا است تا آخر زمستان هم این نگرانی وجود دارد مسئله بعدی موضوع آلودگی هوا است وقتی وارونگی هوا اتفاق می افتد هوا نا مساعد می شود و این به شیوع ویروس کمک می کند.

وی گفت: به این سه دلیل باید بیشتر مراعات کنیم و از مراکز دینی و مذهبی انتظار داریم بیشتر مراعات کنند همچنین امروز ما برای مراسم 22 بهمن تصمیم گرفتیم و روی این موضوع هم بحث شد که این مراسم باید با شرایط خاصی برگزار شود این مراسم باید عمدتا باید به صورت نمادین خودروریی و موتوری برگزار شود که جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

روحانی ظهار داشت‌: امروز همچنین یک بحثی هم راجع به واکسن داشتیم. ما در چند مرحله باید دنبال واکسیناسیون برویم یکی از این مراحل در زمستان است و ما دنبال این هستم در سال 99 کادر درمان و کسانی که شرایط پرخطری دارند امسال واکسیناسیون شوند واکسن هایی که از کواکس خریدیم اواخر امسال به دست ما می‌رسد و واکسن های دیگری هم هست که آنها هم امسال به دست ما می‌رسد یک واکسن هم با مشارکت کشور دیگری ساخته ایم به نام واکسور که بهار سال آینده به دست ما می‌رسد و واکسن های داخلی هم برای تابستان سال آینده به دست ما خوهد رسید.

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 26007

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی