امروز: جمعه 15 اسفند 1399 برابر با 05 مارس 2021

  • معاون علوم پزشکی گیلان:
مسافران در گیلان جابجا نشوند/ نگران گردش مجدد ویروس هستیم

  • دوشنبه, 29 دی 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون علوم پزشکی گیلان، از مسافران خواست دورهمی نداشته باشند و در استان جابجا نشوند و گفت: به دنبال حضور مسافران در گیلان نگران گردش مجدد ویروس در جامعه هستیم.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس به نقل از ایسنا دکتر آبتین حیدرزاده ، از بستری شدن ۷۵ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر ۴۴۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و حال ۹۸ نفر وخیم است.

وی با بیان اینکه وضعیت بستری های استان گیلان نسبت به مدت مشابه ماه گذشته بهتر است، افزود: نباید دچار اشتباه شویم، زیرا بیماری کرونا هنوز تمام نشده و باید همچنان به مبارزه خود ادامه دهیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به نقش اثرگذار غربالگری و بیماریابی در کاهش مبتلایان، تصریح کرد: انجام غربالگری توسط نظام بهداشت و درمان کشور تنها یک بخش مبارزه با کروناست و افراد مشکوک نیز باید بعد از شناسایی قرنطینه دو هفته ای را جدی بگیرند و با دیگران رفت و آمد نداشته باشند.

حیدرزاده، ماسک زدن را مهمترین وظیفه مردم دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه طی چند روز گذشته با حضور مسافران در استان گیلان مواجه بودیم که ممکن است به سرعت وضعیت کرونایی ما را به سمت قرمز شدن هدایت کند.

وی با بیان اینکه بین پنج تا ۱۴ روز بعد از هر موج مسافرت با افزایش بستری های کرونایی مواجه هستیم، یادآور شد: از مسافران می خواهیم در خانه هایی که میهمان هستند بمانند و جداسازی با اهالی خانه را رعایت کنند و در فضای باز قرار گیرند.

معاون علوم پزشکی گیلان، همچنین از مسافران خواست دورهمی نداشته باشند و در استان جابجا نشوند و گفت: به دنبال حضور مسافران در گیلان نگران گردش مجدد ویروس در جامعه هستیم.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 26016

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی