امروز: جمعه 15 اسفند 1399 برابر با 05 مارس 2021

  • به اتهام اخلال در نظام تولید کشور
گزارش تعقیب کیفری خریداران شرکت الکتریک رشت تقدیم دادسرا شد

  • سه شنبه, 30 دی 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل سازمان بازرسی گیلان با تأکید بر عزم بازرسی استان در احیای صنعت و تولید و اشتغال استان گیلان گفت: گزارش تعقیب کیفری خریداران شرکت الکتریک رشت به اتهام اخلال در نظام تولید کشور پس از طی فرآیند دقیق حقوقی و کیفری تقدیم دادسرای عمومی و انقلاب رشت شد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس به نقل از فارس سیف‌الله مسرور، با اشاره به پیگیری‌ها صورت گرفته درباره پرونده رشت الکتریک اظهار کرد: گزارش تعقیب کیفری خریداران شرکت الکتریک رشت به اتهام اخلال در نظام تولید کشور پس از طی فرآیند دقیق حقوقی و کیفری تقدیم دادسرای عمومی و انقلاب رشت شد.

وی با انتقاد از روند واگذاری غلط صورت گرفته به بخش خصوصی در اوایل دهه ۸۰ خاطرنشان کرد: این شرکت در سال ۱۳۸۳ در حین تولید و اشتغال بیش از ۳۰۰ نفر کارگر به تعداد ۴ نفر که فاقد هرگونه سابقه‌ای در تولید و صنعت بودند به مبلغ کمتر از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان واگذار شد.

مدیرکل سازمان بازرسی گیلان با اذعان بر اینکه خریداران این شرکت متعهد و ملزم به ادامه تولید و اشتغال کارگران شده بودند، تصریح کرد: متأسفانه از همان روزهای اولیه ضمن تعطیلی این مجموعه بزرگ تولیدی نسبت به فروش بخشی از اراضی شرکت و از محل درآمدهای فروش نسبت به تصفیه‌حساب با کارگران اقدام کرده و حتی زمینی را که از شهر صنعتی رشت به‌منظور جایگزینی دریافت کرده بودند را با دریافت مبلغی بالغ‌بر ۷۰۰ میلیون تومان مسترد کردند.

وی با تأکید بر پیگیری‌ها و تداوم اقدامات مؤثر بازرسی استان در محاکم قضایی و تعقیب کیفری خریداران شرکت الکتریک ایران افزود: ارزش‌افزوده املاک این شرکت در رشت که در موقعیت مکانی مناسبی از شهر رشت قرار دارد و از ارزش معاملاتی بالایی نیز برخوردار است مبلغی بالغ‌بر ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 26020

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی