امروز: دوشنبه 18 اسفند 1399 برابر با 08 مارس 2021

هشدار مسؤولین بهداشت به مردم گیلان/عادی انگاری کرونا تبعات سنگینی دارد

  • سه شنبه, 07 بهمن 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با هشدار به مردم در خصوص تبعات عادی‌انگاری کرونا در جامعه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۸۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان شناسایی و مجموع افراد مبتلابه کرونا بستری در این استان‌ به ۴۵۰ نفر رسیده و که از این میزان حال ۹۰ بیمار وخیم و در آی سی یو به سر می‌برند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس به نقل از فارس آبتین حیدرزاده امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در گیلان هیچ شهرستان قرمز کرونایی وجود ندارد، اظهار کرد: پس از گذشت دوماه از اعمال محدودیت‌های کرونایی در کشور و با همراهی اصناف در گیلان شهرهای استان از وضعیت قرمز خارج و اکنون ۱۳ شهرستان زرد، دو شهرستان نارنجی و یک شهرستان شفت در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد.

وی با هشدار به مردم در خصوص تبعات عادی‌انگاری کرونا در جامعه گفت: عده‌ای وضعیت کرونا را عادی و بدون زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح خیابان تردد می‌کنند، درحالی‌که در ۲۴ ساعت گذشته ۸۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان شناسایی و مجموع افراد مبتلابه کرونا بستری در این استان‌ به ۴۵۰ نفر رسیده و که از این میزان حال ۹۰ بیمار وخیم و در آی سی یو به سر می‌برند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اذعان به اینکه در بازارهای محلی پروتکل‌های بهداشتی به‌هیچ‌وجه اجرا نمی‌شود، تصریح کرد: گیلان در وضعیت شکننده کرونا قرار داشته و باید کماکان تمامی پروتکل‌های بهداشتی در جامعه اجرا شود، لذا احتمال سرایت به کرونا در بازارهای محلی زیاد بوده و از تمامی مردم درخواست دارم تا حتی‌الامکان از حضور در این بازارها امتناع و یا در صورت حضور حتماً از ماسک استفاده کنند‌.

حیدرزاده تنها راه رسیدن گیلان به وضعیت آبی و سفید کرونایی را کاهش تجمعات دانست و افزود: روزانه ۸۰ الی ۹۰ نفر در گیلان‌ به کرونا مبتلا شده و برای رسیدن به وضعیت آبی و یا سفید کرونایی باید تعداد افراد بستری در بیمارستان‌های استان به زیر ۱۵۰ نفر برسد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 26073

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی