امروز: پنج شنبه 08 خرداد 1399 برابر با 28 می 2020

اخبار مهم روز

کسب رتبه دوم قبولی کنکور در گیلان/به عملکرد شورا نمره 17 می دهم/واکنش به انتشار خبر من عاشق سپیدرود هستم

  • چهارشنبه, 27 اسفند 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس از این پس عناوین مهم ترین، محبوبترین و پربازدیدترین اخبار گیلان را در 24 ساعت گذشته به دور از هر جناح و حاشیه ای در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد.

 یادواره شهدای فرهنگی گیلان اردیبهشت ماه ۹۴ برگزار می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: یادواره شهدای فرهنگی استان، اردیبهشت ۹۴ و در هفته بزرگداشت مقام معلم در دهکده ساحلی انزلی برگزار می‌شود.

مهدی حاجتی با بیان اینکه تمام سیاست‌های دولت در طول سال تحصیلی اجرایی می‌شود، اظهار داشت: ساماندهی نیروی انسانی، تمرکززدایی و  ارتقاء مدیریت آموزشی از ابتدای سال تحصیلی در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه تمام چالش‌ها را با استفاده از مزیت‌های آموزش و پرورش برطرف می‌شود، افزود: طرح تجمیع فعالیت‌های فرهنگی دستگاه‌های دولتی و غیردولتی انجام شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: طرح داناب، پرسش مهر رئیس جمهور، آموزش حقوق شهروندی، برگزاری نمایشگاه جابربن حیان و بسیاری از فعالیت‌های دیگر با همکاری مجموعه آموزش و پرورش استان اجرایی شد.

حاجتی با بیان اینکه محتوای کتاب‌های آموزش حقوق شهروندی تهیه شده و در شرف چاپ است، تصریح کرد: در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش در رودبار از این کتاب‌ها رونمایی شد.

 واکنش باقری خطیبانی به انتشار خبر " من عاشق سپیدرود هستم"

 چند روز پیش یکی از خبرگزاری ها ی گیلان در تیتر یک خود مطلبی با عنوان “من عاشق سپید رود هستم” را منتشر کرد.

چندی پیش اسماعیل حاجی پور در گفتگو با یکی از  خبرگزاری استان با بیان اینکه در جلسه مورخ ۱۷ اسفند، شورای شهر رشت لایحه ای مبنی بر مساعدت مالی به تیم فوتبال سپیدرود مطرح کرد، گفت: تنها کسی که از این لایحه دفاع کرد بنده بودم.

 دیری نپایید که این خبر موجب اعتراض و تکذیب برخی از اعضای شورا و اصحاب رسانه قرار گرفت از این رو محمد باقری خطیبانی در پی خبر درج شده در سایت مذکور ، جوابیه ای را به این پایگاه ارسال نمود که به اطلاع عموم می رسانیم.

 باقری خطیبانی در پایان ضمن قدردانی از زحمات شبانه روزی عضو شورای اسلامی شهر رشت اسماعیل حاجی پور و دیگر اعضای شورا اظهار داشت: توصیه من به شما دوست بزرگوار و همه دوستان این است که ما منتخبان مردم امروز بیش از هر چیز به صداقت نیاز داریم. صداقت با خودمان به عنوان مدیران شهری... صداقت با عملکردمان و صداقت با آنچه که تقدیم مردم این شهر می کنیم.

ما هیچ وقت قصد بزرگنمایی نداشتیم و نداریم و این موضوعی نبود که من به عنوان عضو شورا بتوانم نظر شخصی خودم را در آن اعمال کنم بلکه این موضوع را می توان در زمزمه های مردمی و نظرات متنوع شهروندان و اصحاب رسانه جستجو کرد

جاعل حرفه‌ای چک پول‌های تقلبی در رشت دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان رشت گفت: جاعل حرفه‌ای با چک پول‌های تقلبی در این شهرستان دستگیر شد.

سرهنگ رحیم شعبانی اظهار داشت: در تماس تلفنی یکی از شهروندان مبنی براینکه فردی در داخل بازار واقع در بخش خمام رشت دارای چک پول‌های تقلبی است، بلافاصله ماموران انتظامی بخش خمام رشت وارد عمل شده و متهم 35 ساله را شناسایی  و دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه متهم دستگیر شده عضو یکی از مراکز بازپروری معتادان است، افزود: ماموران انتظامی از متهم چند قطعه چک پول جعلی پانصد هزار ریالی و یک میلیون ریالی، یک عدد اسپری دفاع شخصی، یک عدد پایپ و کارت‌های  جعلی ویژه ورود به اماکن خصوصی و دولتی را کشف و ضبط کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت گفت: این متهم در اعترافات خود اظهار کرد که قصد داشته این چک پول‌ها را به مغازه داران درقبال خرید اجناس تحویل دهد.

شعبانی تصریح کرد: برای این متهم پرونده قضایی تشکیل شده،  از کسبه  و مغازه داران خواست، با توجه به روزهای پایانی سال و خرید نوروزی خانواده‌ها مراقب چک پول‌های قلابی باشند.

کسب رتبه دوم قبولی کنکور در گیلان

رئیس آموزش و پرورش صومعه‌سرا از کسب رتبه دوم قبولی کنکور این شهرستان در گیلان خبر داد.

مجید آلیانی با تبریک فرارسیدن نوروز باستانی ایرانیان و سال نو اظهار کرد: امسال اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا رتبه دوم قبولی کنکور در گیلان را کسب کرده است.

وی با بیان اینکه این رتبه در منطقه سه استان بوده است، تصریح کرد: در آخرین رتبه‌بندی اعلام شده کنکور سراسری بین شهرهای گیلان، صومعه‌سرا رتبه دوم قبولی کنکور را در منطقه سه استان به دست آورد.

رئیس آموزش و پرورش صومعه‌سرا افزود: آموزش و پرورش صومعه‌سرا رتبه دوم قبولی کنکور در منطقه سه استان و رتبه چهارم را در بین آموزش و پرورش‌های شهرهای استان کسب کرده است.

محور ارتباطی سراوان گیلان به سیاهکل در چند روز آینده بازگشایی می شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بازگشایی  محور ارتباطی سراوان گیلان به سیاهکل در چند روز آینده  خبر داد

ایرج ندیمی اظهار داشت:  با توجه به هماهنگی انجام شده مقرر شده که محور ارتباطی سراوان گیلان به سیاهکل در چند روز آینده بازگشایی شود که نقش مهمی در تسهیل رفت و آمد جاده های شمالی کشور دارد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید بازار اقلام مصرفی مانند میوه و مرغ بصورتی تنظیم شود که از منافع تولید کنندگان و مصرف کنندگان حمایت شود، گفت: قیمت اقلام خوراکی در زمان تنظیم بازار باید به نحویی تعیین شود که نرخ کالاهای گران در بازار روند کاهشی در پیش گیرد.

ابوذر ندیمی درباره ضرورت تنظیم بازار شب عید گفت: دستگاه های دولتی ذی ربط در زمینه تنظیم بازار شب عید، باید بدون دخالت مستقیم بازارهای کشور را مدیریت کنند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید بازار اقلام مصرفی مانند میوه و مرغ بصورتی تنظیم شود که از منافع تولید کنندگان و مصرف کنندگان  حمایت شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: سازمان های دولتی باید در زمینه ذخیره سازی محصولات به نحویی عمل کنند که از رشد بی ضابطه قیمت ها جلوگیری شود.

خروج بخش زیادی از درآمد ملی زیر سایه قاچاق سیگار

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون تلفیق مجلس به عنوان موافق درخصوص افزایش مالیات سیگار گفت: معتقد نیستم که افزایش مالیات به طور کلی از مصرف سیگار جلوگیری می‌کند ولی می‌تواند به جلوگیری از ورود محصولات قاچاق کمک به سزایی کند.

وی در ادامه افزود: باید به تامین کاهش دریافت‌های مالیاتی نیز توجه کرد، زیرا دریافت مالیات معمولا از محل درآمد و سود دریافت می‌شود.

جعفرزاده درخصوص ارتباط افزایش مالیات و قاچاق گفت: افزایش قاچاق محصولات به دنبال افزایش مالیات تصوری اشتباه است و گره زدن این دو مقوله با هم ارتباطی ندارد.

قاچاق بحثی است که به دریافت مالیات ارتباطی ندارد و در هر دو حالت دریافت و عدم دریافت مالیات صورت می‌گیرد.

به عملکرد شورا نمره 17 می دهم

داریوش جلاوندی در ابتدای سخنان خود اظهار کرد : در سال ۹۳ با توجه به نامگذاری اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری ، شورای شهر انزلی نیز به تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری ، فعالیت های خود را بر اساس اقتصاد و فرهنگ و مدیریتی جهادی برنامه ریزی کرد.

وی به تعداد جلسات و بندهای تصویب شده در سال ۹۳ شورای چهارم اشاره کرد و تصریح نمود : شورای اسلامی شهر بندرانزلی در سال ۹۳ ، ۲۴ جلسه داشته که ۱۷ جلسه به صورت علنی و ۷ جلسه آن غیر علنی بوده است.

داریوش جلاوندی در پاسخ به اقدامات شورا در رابطه با مسایل فرهنگی خاطر نشان کرد: شورای شهر انزلی در خصوص مسایل فرهنگی تنها برنامه ریز است ،چرا که شهرداری باید اجرای برنامه های شورا را بر عهده بگیرد اما ما سعی می کنیم با برگزاری جلسات فرهنگی یاری گر شهرداری باشیم.
سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرانزلی در پایان نیز با دستی باز برگه عملکرد شورای چهارم در سال ۹۳ را تصحیح کرد اذعان داشت : در سالی که گذشت نمره ۱۷ را برای عملکرد ۱۱ عضو شورا مناسب می دانیم.

واریز 25 میلیارد تومان تسهیلات بهزراعی چایکاران

در گردهمایی فرماندران ،شهرداران وجمعی از مدیران استان در آستانه سال نو  از واریز 25 میلیارد تومان تسهیلات بهزراعی به حساب سازمان چای کشور خبر داد.

دکتر نجفی در این نشست تاکید کرد : مبلغ مذکور با تلاش بسیارزیاد به رغم محدودیتهای مالی دولت  تامین شده و سازمان چای کشور موظف است تسهیلات را سریع‌تر به حساب چایکاران واریز کند.
وی همچنین با خداقوت به مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان، بیان کرد: امسال دولت سال سختی را پشت سر گذاشته و در شش ماه دوم سال قیمت نفت به کمتر از بشکه‌ای 50 دلار رسید اما تخصیص اعتبارات عمرانی  2  تا 2.5  برابر  شد.

استاندار گیلان افزود : مردم با اندیشه امید در خرداد سال 92 به میدان آمدند و از فرزندان ملت کار وتلاش میخواهند .
وی وضعیت استان را بسیار مطلوب و شاخص های آن را مثبت ذکر و اظهار کرد: گیلان از لحاظ امنیتی ، سیاسی و اقتصادی در وضعیت خوبی قرار دارد و در برخی از شاخص های تک رقمی آن که موجب نگرانی شده بود، امروز به دو رقمی رسیده و در برخی از آنها، جزو برترین های کشور هستیم.
وی افزود: فضای آرامش در استان حاکم است و این فضا، توقعات اقتصادی و گردشگری و دریافت تسهیلات را از سوی مردم افزایش می دهد که این حق مردم است.
وی با اشاره به ارتقای چهار درصدی شاخص‌ها در راه روستایی گیلان، بیان کرد: اجرای 229 کیلومتر روکش آسفالت جاده‌ها از فعالیت‌های مهم است.

ضعف مدیریت شهری و شورا مانع جذب ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار قطار شهری رشت شد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه قطار شهری رشت در ردیف بودجه ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار داشت، اما به دلیل ضعف مدیریت شهری و شورا این مبلغ جذب نشده است.

جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به وضعیت پروژه قطار شهری رشت در ردیف بودجه دولت، اظهار کرد: به دلیل ضعف شهری و شورا نتوانستیم اعتبار پروژه قطار شهری رشت را اخذ کنیم.

وی با بیان اینکه پروژه قطار شهری در ردیف بودجه ۱۵۰ میلیارد تومان پول دارد، تصریح کرد: سهم گیلان در اخذ این بودجه صفر است زیرا پس از سال‌ها هنوز مطالعه پروژه قطار شهری رشت انجام نشده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پروژه قطار شهری رشت می‌توانست به جز جذب اعتبار مذکور، تسهیلات لازم را نیز دریافت کند اما مسئولان شهری برای آن کاری انجام ندادند.

وی با اشاره به اینکه پروژه قطار شهری رشت از سال ۹۱ در ردیف بودجه قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: در این سال‌ها نتوانستند مطالعات آن را انجام دهند و در صورتی که مطالعه پروژه قطار شهری انجام شود سریع وارد فاز اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 2654

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی