امروز: پنج شنبه 08 خرداد 1399 برابر با 28 می 2020

اخبار مهم روز

تمهیدات اندیشیده شده مدیران گیلانی در ایام نوروز

  • پنج شنبه, 28 اسفند 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس در آستانه فرا رسیدن سال نو، برای استقبال و اسکان مسافران نوروزی کاملا آماده هستیم  و از مهمترین بحثهای سازمان ها و ادارات گیلان تامین امنیت مسافران و گردشگران نوروزی است که در همین راستا پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس تمهیدات اندیشیده شده سازمان ها را در این راستا در اختیار مخاطبان قرار می دهد.

آماده‌سازی 3 هزار کلاس درس در 390 مدرسه برای اسکان مسافران نوروزی

به گزارش رشت پرس :مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از آماده‌سازی 3 هزار کلاس درس در 390 مدرسه برای اسکان مسافران نوروزی در این استان خبر داد.

مهدی حاجتی با اشاره به برنامه‌ریزی آموزش و پرورش در اسکان مسافران نوروزی در استان اظهار کرد: 3 هزار کلاس درس در 390 مدرسه برای اسکان مسافران نوروزی آماده‌سازی شده است.

وی به برنامه‌های آموزش و پرورش گیلان در موضوع پسماند اشاره کرد و افزود: امسال هشت مصوبه پسماند، تفکیک زباله از مبدا و مسائل زیست‌محیطی در شورای آموزش و پرورش استان به تصویب رسیده است.

حاجتی با بیان اینکه تفاهمنامه زیست‌محیطی بین آموزش و پرورش و حفاظت محیط زیست گیلان منعقد شده است، تصریح کرد: آموزش زیست‌محیطی در مدارس استان آغاز شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از برگزاری همایش «گیلان بدون زباله» در استان خبر داد و بیان کرد: مقاله‌ها توسط دانش‌آموزان نوشته شده و جمع‌آوری مقاله‌ها آغاز شده است.

وی با اشاره به تدوین محتوای آموزشی پسماند و زیست‌محیطی در آموزش و پرورش گیلان، خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های آموزشی نیازمند اختصاص اعتبارات است.

استقرار 20 گشت ویژه زیست محیطی در ایام نوروز در گیلان

به گزارش رشت پرس: مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از استقرار 20 گشت ویژه محیط زیستی در نوروز خبر داد.

محمدرضا برجی افزود:محمدرضا برجی افزود: 20گشت ویژه زیست محیطی در ایام تعطیلات نوروز در استان مستقر می شوند و نسبت به تذکرات زیست محیطی اقدام خواهند کرد.

وی ریخت و پاش زباله در استان را زیاد دانست و گفت:بیست و سوم اسفندماه، رودخانه ها و بیست و پنجم اسفندماه، تالاب انزلی از زباله ها پاکسازی شد.

وی ادامه داد: 131مکان استان به عنوان نقاط بحرانی از نظر ریخت و پاش زباله شناسایی شده اند .

233مرکز اطلاع رسانی در استان فعال است

به گزارش رشت پرس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز گفت:طی هماهنگی انجام شده با پلیس راه ، اورژانس، راه و شهرسازی ، نیروی انتظامی و دیگر دستگاه های ذیربط شرایط پذیرایی از مسافران نوروزی در استان آماده شده است.
رضا علیزاده خاطرنشان کرد: 537 بازرس نیز تا پایان تعطیلات بر امور نظارت دارند تا کم فروشی و گرانفروشی و یا اجحافی به مسافران نشود.
وی افزود: استان گیلان ظرفیت پذیرایی روزانه 637هزار نفر را در مراکز اسکان دائمی و موقت دارد و در مدت تعطیلات نوروزی می تواند از 13میلیون نفر پذیرایی کنند.
وی یادآور شد: 233مرکز اطلاع رسانی در استان فعال است.

229کیلومتر شبکه راه های شریانی استان روکش آسفالت شده است

به گزارش رشت پرس: مدیرکل راه و شهرسازی گیلان نیز در این جلسه گفت:این استان 11هزار کیلومتر راه دارد که با توجه به حجم سرزمینی این راه ها، شش برابر متوسط راه های استان های کشور می باشد.
شعبانعلی خاوری خاطرنشان کرد: تاکنون 229کیلومتر شبکه راه های شریانی استان روکش آسفالت شده و کوشیده ایم که در ایام نوروز امسال از بخشی هایی از کمربندی شهر لنگرود و شهر انزلی برای تسهیل در امر ترافیک بطور موقت استفاده شود تا در ساعات پر ترافیک مشکلی ایجاد نشود.
خاوری یادآور شد: 350کیلومتر راه های استان خط کشی گرم و یک هزار کیلومتر خط کشی سرد شده و 114 نقطه خطر ساز و 242نقطه مشکل دار دیگر آشکارسازی صورت گرفته است .

10 هزار پلیس امنیت نوروزی گیلان را به عهده دارند

به گزارش رشت پرس: سردار ابراهیم قائدرحمتی ظهر با اشاره به کاهش تلفات جاده‌ای استان در 11 ماه امسال اظهار کرد: کاهش تلفات جاده‌ای با برنامه و هدفمند انجام می‌شود.

وی از کاهش هفت درصدی تلفات جاده‌ای برون‌شهری در 11 ماه امسال در گیلان خبر داد و افزود: امسال سه درصد در تلفات جاده‌ای درون‌شهری کاهش داشتیم و در مجموع با پنج درصد کاهش تلفات جاده‌ای مواجه هستیم و این روند کاهشی نسبت به سال‌های گذشته ادامه دارد.

قائدرحمتی با بیان اینکه اقدام‌های ترافیکی در نوروز سال 94 پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: 425 واحد گشتی خودرویی، موتوری و پیاده در بعد انتظامی در گیلان تشکیل شده است.

فرمانده انتظامی گیلان به تشکیل 456 واحد گشتی راهنمایی و رانندگی در نقاط مختلف استان اشاره کرد و گفت: نوروز سال 94 تعداد 881 واحد گشتی با 10 هزار نفر نیروی پلیس مسئولیت تامین امنیت استان را به عهده دارند ضمن اینکه دهیاران در این زمینه به ما کمک می‌کنند.

جشنواره فرهنگی نوروز در غرب گیلان برگزار می‌شود

به گزارش رشت پرس: محمود قاسم‌نژاد با اشاره به ظرفیت‌های فوق‌العاده گردشگری شهرستان ماسال از جمله وجود ییلاقات بکر و زیبا، آبشارها و غارهای دیدنی، بقاع متبرکه و محل شهادت میرزا  اظهار داشت: این شهرستان با دارا بودن چنین جاذبه‌هایی می‌تواند به عنوان یک مقصد پر جاذبه گردشگری از سوی مسافران نوروزی انتخاب شود و تجربه سال‌های گذشته نیز نشان از افزایش اشتیاق هموطنان جهت سفر به این منطقه دارد.

وی  از آمادگی کامل این شهرستان برای پذیرایی از میهمانان نوروزی خبر داد و افزود:  در طول ایام نوروز، اماکن رفاهی اقامتی شهرستان ماسال از جمله  13هتل  و مهمانپذیر، 10 کمپینگ گردشگری، مسافر کاشانه‌ها و مدارس، ظرفیت اسکان و پذیرش بیش از 1000 نفر را دارا دارد.

فرماندار ماسال با اشاره به برگزاری ویژه برنامه های  فرهنگی و تفریحی برای آشنایی گردشگران نوروزی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم منطقه، گفت: علاوه بر استقرار پایگاه های اطلاع رسانی گردشگری در سطح مناطق مختلف شهرستان، جشنواره های نوروزی، نمایشگاه های صنایع دستی و موسیقی محلی نیز در طول ایام نوروز در سطح شهرستان برگزار می‌شود.

15 هزار بلیت نوروزی در گیلان پیش‌فروش شد

به گزارش  رشت پرس فریبرز مرادی با اشاره به میزان پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی در این استان اظهار کرد: در 16 روز گذشته تعداد  هزار و 51 بلیت نوروزی به صورت اینترنتی در گیلان پیش‌فروش شده است.

وی بیشترین حجم پیش‌فروش بلیت نوروزی را مربوط به 28 اسفند ماه جاری، 7 و 14 فروردین ماه عنوان کرد و گفت: کمترین آمار پیش فروش اینترنتی بلیت مربوط به 13 فروردین ماه بوده است.

معاون مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان پیش‌فروش 11 هزار و 498 بلیت را به صورت حضوری ذکر کرد و یادآور شد: شرکت‌های مسافری استان برای فروش بلیت اینترنتی در سال جاری تمایل دارند.

وی با اشاره به اینکه تمایل به تهیه بلیت اینترنتی افزایش یافته است، تصریح کرد: این روند رو به رشد بیانگر رواج فرهنگ سفر برنامه‌ریزی شده در بین مسافران نوروزی است.

اجرای 80 برنامه فرهنگی و هنری بمناسبت نوروز در گیلان

به گزارش رشت پرس مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار کرد: ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در 16 شهرستان استان گیلان بمناسبت ایام نوروز سال 94 بیش از 80 برنامه فرهنگی و هنری را برگزار خواهند کرد.

فیروز فاضلی تصریح کرد: این برنامه ها در قالب تولید، نظارت و تدوین بروشور راهنمای گردشگری با همکاری ستادهای گردشگری در شهرستان ها، برپایی نمایشگاه های عکس از جاذبه های توریستی گیلان، برپایی نمایشگاه های کتاب با محوریت معرفی جاذبه های توریستی استان و نمایشگاه لباس های بومی و محلی انجام می شود.

فاضلی ادامه داد: همچنین برگزاری جشنواره های سفره هفت سین و رنگ آمیزی تنگ بلور و تخم مرغ، برپایی نمایشگاه های صنایع دستی با همکاری میراث فرهنگی و گردشگری و شب های شعر از دیگر برنامه های نوروزی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به تداخل ایام فاطمیه با نوروز 94، افزود: آیین تعزیه با محوریت شهادت حضرت زهرا و نمایش های آییینی و محلی با محوریت سنت ها در ایام فاطمیه و شب های موسیقی، جنگ شادی و نمایش های طنز بعد از ایام فاطمیه در مجتمع های فرهنگی و هنری استان اجرا می شود.

وی اضافه کرد: همچنین بعد از ایام فاطمیه نیز جشن و جنگ بهاری و برنامه های ترکیبی در مجتمع ها و مراکز تفریحی و پارک ها تدارک دیده شده است.

 انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 2657

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی