امروز: پنج شنبه 14 فروردين 1399 برابر با 02 آوریل 2020

کمک خلبان ایرباس آلمانی، عمدا هواپیما را ساقط کرده است

  • پنج شنبه, 06 فروردين 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس دادستان مارسی در کنفرانس خبری درباره حادثه سقوط هواپیمای ایرباس A320 گفت که کمک خلبان به صورت عمد باعث سقوط هواپیما و مرگ تمام سرنشینان شده است.

"براس روبین" دادستان شهر مارسی فرانسه در کنفرانس خبری درباره حادثه سقوط هواپیمای ایرباس A320 به توضیحاتی پرداخت و پرده از حقایقی برداشت که بررسی سقوط این هواپیما را وارد فاز جدیدی خواهد کرد.

یورونیوز در این باره نوشت: دادستان مارسی در این کنفرانس خبری گفت که کمک خلبان به صورت عمد باعث سقوط هواپیما و مرگ تمام سرنشینان شده است. وی در این کنفرانس خبری ضمن اعلام این خبر که هنوز جعبه سیاه دوم هواپیما پیدا نشده، گفت که دو خلبان گفت‌وگوی عادی در 20 دقیقه نخست پرواز داشته‌اند.

دادستان مارسی اضافه کرد که کاپیتان اندکی بعد از کمک خلبان می‌خواهد که کنترل هواپیما را به دست بگیرد و پس از آن صدای بسته شدن در کابین خلبان شنیده می‌شود. وی تاکید کرد که کمک خلبان طی اقدامی عمدی هواپیما را در حالت سقوط قرار داد.

روبین گفت که کاپیتان تا زمان سقوط و برخورد هواپیما تلاش داشته وارد کابین خلبان شود و کمک خلبان در زمان سقوط و زمانی که خلبان در کابین را می‌زده، زنده بوده است.

دادستان مارسی گفت که هیچگونه سیگنال درخواست کمکی از هواپیما ارسال نشده و صدای ضبط شده نشان می‌دهد که کاپیتان حتی تا زمان برخورد خیلی محکم تر به در کابین می‌کوبیده است.

وی اضافه کرد که کمک خلبان زمانی که در کابین تنها بوده، اقدام به دستکاری دستورات هواپیما می‌کند و صدای نفس کشیدن وی تا لحظه برخورد شنیده می‌شود. خلبان و خدمه پرواز تا  زمان سقوط تلاش داشتند که در را شکسته و وارد کابین شوند.

دادستان مارسی گفت: برآوردها تا کنون نشان می‌دهد که کمک خلبان به خلبان اجازه بازگشت به کابین را نداده و پس از آن کاهش ارتفاع هواپیما را آغاز کرده است. همه اینها در حالی رخ داده که کمک خلبان تا لحظه برخورد عادی تنفس می‌کرده و از اتفاقی که در حال روی دادن بوده کاملا آگاهی داشته است.

وی افزود: با توجه به صداهای ضبط شده می‌توان فهمید که مسافران تنها لحظاتی پیش از برخورد اقدام به فریاد و جیغ کشیدن می‌کنند و تا دقیقه آخر از برخورد قریب الوقوع بی اطلاع بوده‌اند.

دادستان مارسی در ادامه با تاکید بر این نکته که عذر خلبان برای ترک کابین (به دلیل اجابت مزاج) موجه بوده، گفت: در این مرحله هنوز نمی‌توانیم تایید کنیم که این حادثه اقدامی تروریستی بوده است.

در پی اعلام این خبر، زندگی آندریاس لوبیتز، کمک خلبان پرواز 4U9525 شرکت هواپیمایی ژرمن وینگز در کانون توجه رسانه ها قرار گرفت و در زمان کوتاهی، خبرنگاران راه خود را به شهر کوچک مونتاباور در راینلند-فالتز در آلمان یافتند تا اطلاعاتی درباره این کمک خلبان 28 ساله بیابند که چرایی ساقط کردن هواپیما با انبوهی مسافر را توضیح دهد.

آن گونه که گاردین خبر داده، نیروهای پلیس مانع از نزدیک شدن خبرنگاران به منزل لوبیتز شده‌اند و هنوز اطلاعاتی درباره انگیزه این فرد از خرابکاری در پرواز در دست نیست.

گفتنی است در این هواپیما، «میلاد حجت‌الاسلامی» و «حسین جوادی» دو تن از خبرنگاران ورزشی کشورمان هم حضور داشتند که جان به جان آفرین تسلیم کردند. این دو خبرنگار که همراه تیم ملی فوتبال کشورمان عازم اتریش شده بودند تا بازی دوستانه ملی پوشانمان مقابل اتریش (که اموروز، پنج شنبه ششم فروردین برگزار خواهد شد) را گزارش کنند، راهی بارسلونای اسپانیا شده بودند تا پس از پوشش دیدار ال کلاسیکو برای رسانه‌های خود، به وین بازگردند که در مسیر بازگشت هواپیمای شرکت ژرمن وینگز دچار سانحه شد. سانحه‌ای که اکنون می‌شنویم عمدی و خرابکاری بوده است.تابناک

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 2725

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی