امروز: سه شنبه 13 خرداد 1399 برابر با 02 جون 2020

استفاده از ظرف یک‌بار مصرف در اداره‌های دولتی گیلان ممنوع شد

  • سه شنبه, 18 فروردين 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان گفت: بر اساس مصوبه کارگروه پسماند استفاده از ظرف یک‌بار مصرف در اداره‌های دولتی گیلان ممنوع شده است.

حجت شعبانپور دیروز در جلسه کارگروه پسماند گیلان با تاکید بر حفظ محیط زیست و سلامت همگانی مردم اظهار کرد: سال گذشته فعالیت جدی در حوزه پسماند آغاز شده و این فعالیت‌ها در سال جاری ادامه پیدا می‌کند.

وی از ممنوع شدن استفاده از ظرف یک‌بار مصرف در اداره‌های دولتی گیلان بر اساس مصوبه کارگروه پسماند خبر داد و افزود: تفکیک زباله از مبدأ، آموزش دانش‌آموزان، ساماندهی مراکز دفن زباله و ... از جمله مصوبه‌های کارگروه مذکور است.

شعبانپور با اشاره به استفاده از پلی‌استایرن در ساخت ظرف یک‌بار مصرف، بیان کرد: تجزیه ظرف مذکور در طبیعت 300 تا 500 سال زمان نیاز دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان خواستار خارج شدن ظرف یک‌بار مصرف از جنس پلی‌استایرن در جامعه شد و تصریح کرد: دنیا دیگر از ظرف مذکور استفاده نمی‌کند.

وی به جایگزینی ظرف یک‌بار مصرف با منشأ گیاهی اشاره کرد و گفت: ظرف یک‌بار مصرف با منشأ گیاهی در مدت شش ماه در طبیعت تجزیه می‌شود و مشکلی ایجاد نمی‌کند.

شعبانپور با بیان اینکه ممنوع شدن ظرف یک‌بار مصرف در اداره‌های دولتی با دستور استاندار گیلان به دستگاه‌های دولتی بخشنامه شده است، خاطرنشان کرد: همکاری فرمانداران، بخشداران و دهیاران در شهرستان در اجرای بخشنامه مذکور حائز اهمیت است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان بر همکاری بخش خصوصی و سازمان‌های مردم‌نهاد مبنی بر جایگزین کردن ظرف یک‌بار مصرف با منشأ گیاهی در جامعه تاکید کرد و یادآور شد: سال 94 موضوع پسماند با جدیت در استان پیگیری می‌شود تا مواد غیرقابل تجزیه وارد طبیعت نشود.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 2843

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی