امروز: یکشنبه 04 آبان 1399 برابر با 25 اکتبر 2020

کارنامه کاندیدای شهرداری کلانشهر رشت + سوابق

  • شنبه, 15 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در هفتاد و یکمین جلسه شورای شهر رشت از میان 11 نفر کاندید سمت شهرداری رشت، 7 نفر با آراء شورای چهارم  واجد شرایط ارائه برنامه های خود به شورا شدند.در این مقاله سعی شده تا با ارائه کارنامه ای کوتاه از سوابق این 7 نفر در 2 قسمت،شهروندان و خوانندگان فهیم خود را با سوابق افراد کاندیدا آشنا کند و از نظرات خوانندگان محترم بهره مند گردد.قسمت اول مقاله را در ذیل می خوانید:

اوسط مقدم معاون عمرانی اسبق، مدیرکل فعلی

اوسط مقدم نیز یکی از کاندیداهای این روزهای بدست آوردن کلید طلایی شهر رشت و ساختمان بلدیه است.download
مدیرکل فعلی سازمان نوسازی و تجهیزات مدارس گیلان که سابقه کار و مدیریت در حوزه های عمرانی در ارگانهایی همانند هلال احمر استان، نوسازی مدارس استان، مسکن و شهرسازی و کسوت معاونت فنی و عمرانی شهرداری رشت را در کارنامه خود دارد.
علی اکبر اوسط مقدم که مهندسی عمران دارد در بین دانشجویان خود همیشه به عنوان یک استاد خوش اخلاق، مردمی و متخصص نام برده می شود. وی این روز ها از سوی برخی از نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر رشت به عنوان یکی از گزینه های جدی تصدی بر کرسی شهرداری رشت نام برده می شود.مقدم نیز همانند ساغری از مقبولیت خاصی در بدنه شهرداری برخوردار است.

 

طالع، مردی با کلاس جهانی

مرتضی طالع ماسوله، اصالتا اهل ماسوله و پرورش یافته در یکی از خانواده های ریشه دار و قدرتمند گیلانی که جوانی و تحصیلات خود را در سوییس گذرانده است. شاید همین حضور او در سوییس با اهمیت خاص سیاسی برای ایران بود که روابط مهم او با برخی مسوولین و مقامات بلندپایه کشور را به ارمغان آورد.mortezatale
طالع ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺩﮐﺘﺮﺍ ﻣﯿﺮﯾﺖ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺑﺎ ﮔﺮﺍﯾﺶ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﺑﯿﻦ ﺍﻟﻤﻠﻞ ﺍﺯ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﮊﻧﻮ است و بعد از بازگشت به ایران تیم کارشناسی تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری پیوست و نیز مسوول تدوین استاندارد قوانین جهانگردی در سازمان میراث فرهنگی شد.
فعالین عرصه گردشگری او را بنیانگذار ﺳﺎﺯﻣﺎﻥﺍﯾﺮﺍﻧﮕﺮﺩﯼ ﻭ ﺟﻬﺎﻧﮕﺮﺩﯼ در ایران و ﺑﻨﯿﺎﻧﮕﺬﺍﺭ ﺭﺷﺘﻪ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺟﻬﺎﻧﮕﺮﺩﯼ ﺩﺭ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩﺁﺯﺍﺩ ﺍﺳﻼﻣﯽ می خوانند. طالع که زمانی مدیرکل ﺍﻣﻮﺭ ﺍﻣﻮﺭ ﺑﯿﻦ ﺍﻟﻤﻠﻞ و بازاریابی و تبلیغات سازمان میراث فرهنگی بود توانست با افزایش آمار ورود مسافران خارجی ، یکی از بهترین دوره های رونق صنعت توریسم در ایران را رقم بزند.
طالع که با روی کار آمدن حمید بقایی در سازمان میراث فرهنگی، اجبارا دورکاری را تجربه کرده بود، با آمدن محمدعلی نجفی به عنوان مشاور عالی او و معاون صنایع دستی این سازمان منصوب شد. مرتضی طالع همچنین در حال حاظر به عنوان مشاورعالی حوزه گردشگری علی جنتی وزیر ارشاد فعالیت می کند.
علی رغم عدم تمایل او به فعالیت گسترده در عرصه سیاسی گیلان اما برخی نفش حمایت های او از برخی نفرات راه یافته به شورای چهارم شهر رشت را پررنگ می دانند که همین مساله بعد از ورود برای تصدی سمت شهردار رشت موجب تغییراتی در جبهه بندی پیشین در شورا شده است.
ﮐﺎﺭﺷﻨﺎﺱ ﺍﻣﻮﺭ ﮐﻨﺴﻮﻟﯽ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﺍﻣﻮﺭ ﺧﺎﺭﺟﻪ، ﻣﺪﯾﺮ ﮐﻞ ﺍﻣﻮﺭ ﺑﯿﻦ ﺍﻟﻤﻠﻞ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﮐﺎﺭ ﻭ ﺍﻣﻮﺭ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻭ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﻩ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﮐﺎﺭﻭ ﺍﻣﻮﺭ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺩﺭ ﻫﯿاﺖ ﻣﺪﯾﺮﻩ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﮐﺎﺭ ﺩﺭ ﺳﻮﯾﯿﺲ، ﻣﺪﯾﺮ ﮐﻞ ﺍﻣﻮﺭ ﺑﯿﻦ ﺍﻟﻤﻠﻞ ﻭ ﺍﺗﺤﺎﺩﯾﻪ ﻫﺎﯼ ﺟﻬﺎﻧﮕﺮﺩﯼ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﮕﺮﺩﯼ ﻭ ﺟﻬﺎﻧﮕﺮﺩﯼ ،ﺩﺑﯿﺮ ﺍﺟﻼﺱ ﻭﺯﺭﺍﯼ ﺟﻬﺎﻧﮕﺮﺩﯼ ﮐﺸﻮﺭﻫﺎﯼ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﺳﺎﻝ 1379 از جمله سوابق اجرایی طالع است.
وی ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻧﻬﺎﯼ ﻓﺮﺍﻧﺴﻪ، ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ و عربی ﺗﺴﻠﻂ ﮐﺎﻣﻞ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﻭ ﭘﮋﻭﻫﺸﻬﺎ ﻭ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎﺕ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻫﯽ ﻓﺮﺍﻭﺍﻧﯽ از او در رساله های مرجع قابل دسترسی است.
اما آن چه وضعیت مرتضی طالع را متفاوت از برخی نامزدهای دیگر شهرداری رشت می کند، چهره بین المللی و ملی اوست که موجب حمایت فعالین مدنی و کارشناسان حوزه های گوناگون شهری از وی شده است. آن ها معتقدند طالع می تواند رشت را در مسیر توسعه قرار دهد و ظرفیت های لازم برای آوردن امکانات ملی به مرکز استان گیلان دارد، مشروط بر آن که مسوولین استانی و شورای شهر با او همراهی کنند.

ساغری، شهردار یکی از طلایی ترین دوران شهر رشتsaghari

رضا ساغری متولد رشت می باشد و یکی از کاندیدهای شهرداری رشت است که سابقه شهرداری رشت در یکی از طلایی ترین دوران این شهر را در کارنامه خود دارد.دور از ذهن نیست اگر بگوییم وی در کنار شورای دوم تحولات بسیار عمده ای را در شهر رشت ایجاد کردند.
رشد چشمگیر بودجه آنهم به صورت محقق بعد از مهندس ساغری سالهاست که آرزوی شهرداری رشت شده است،مصوب نمودن 4 پل روگذر،اصلاح منظر خیابان پارک شهر،فاز 2 خیابان ضیابری ،آغاز پروژه خیابان صیقلان به تختی ،آغاز مطالعات قطار شهری،خریداری ساختمان سازمان عمران شهرداری و شکوفا نمودن این سازمان،افتتاح ساختمان ترمینال واقع در میدان گیل و اصلاح وضعیت آسفالت شهر در آن مقطع هدیه مهندس ساغری به همشهریان خود بود تا به الگویی برای تمثیل یک شهردار موفق در این سالها تبدیل شود.راهی که ساغری بنا نهاد و سالها شهرداران بعدی رشت با اجرای آن طرح ها به خود بالیدند!!!
مدت تصدی ساغری بر شهرداری رشت را می توان دوران جدید شهرسازی رشت با ویژگی های نوگرایی همراه با اقدامات جهادی دانست،ساغری سابقه برجسته ای در فعالیتهای اقتصادی داشته و دوران مدیریتی ایشان در احرار و سازمان منطقه آزاد گواه این گفته است ،ساغری مقبولیت خاصی در بدنه شهرداری داشته و با حضور خود می تواند حلقه مفقوده شهرداری رشت یعنی عدم یکپارچگی نیروهای انسانی شهرداری را کامل نماید.وی با کار شورایی آشناست و بدون شک تمام خصوصیات یک شهردار توانمند را داراست.وی در سال 85 یکی از شهرداران نمونه کشوری از سوی وزارت کشور شد.گیل خبر

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 298

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی