چاپ کردن این صفحه

شغل صیادی در ردیف مشاغل سخت و زیان آور قرار گرفت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس،  ' اسحاق شعبانی ' روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت : با پیگیریهای مستمر شیلات گیلان از مجاری ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، سازمان تامین اجتماعی و فعالیت نمایندگان شیلات ایران سرانجام با قرار گرفتن مشاغل صیادی و ملوانان شناورهای صیادی در ردیف مشاغل سخت و زیان آور موافقت شد.

وی در تشریح مساله افزود : در جلسات شورای عالی فنی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی کشور و بررسی میدانی نمایندگان این شورا از گیلان و تشکیل جلسه با حضور نمایندگان شورا ، شیلات استانهای شمالی ( گیلان، مازندران، گلستان) و نماینده صیادان در اداره کل شیلات گیلان با قرار گرفتن مشاغل صیادی و ملوانان شناورهای صیادی در ردیف مشاغل سخت و زیان آور موافقت به عمل آمد .

شعبانی با اشاره به اینکه این موضوع در تاریخ 17 آبان از سوی دبیر شورا جهت اجرا به ادارات کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی سراسر کشور اعلام و اخیرا به اداره کل شیلات گیلان ابلاغ شد.

مدیرکل شیلات گیلان در خاتمه گفت : صیادان زحمتکش استان از این پس می توانند از امتیازات مربوط به این مصوبه بهره مند شوند .

بر این اساس هر یک سال کار صیادان ، یک سال و نیم محسوب شده و آنها می توانند با 20 سال سابقه کار مفید با مزایای 30 سال بازنشسته شوند.

با توجه به سختی کار صیادان اغلب صیادان در 50 سالگی با فرسودگی و بیماری های گوناگون مواجهند.

در استان گیلان حدود چهار هزار صیاد در 52 شرکت تعاونی صید پره و 250 صیاد نیز بر روی 25 شناور صید صنعتی کیلکا مشغول به فعالیتند . ایرنا

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 300