امروز: سه شنبه 13 خرداد 1399 برابر با 02 جون 2020

واکنش به درج خبر"مسئولینی که از حوزه استحفاظی خود بی خبرند"

  • چهارشنبه, 02 ارديبهشت 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس در پی درج خبری با عنوان "مسئولینی که از حوزه استحفاظی خود بی خبرند!!" در خصوص زباله های رها شده در حاشیه تابلوی قدیمی ورودی شهرستان شفت از سمت جیرده واکنش مسئولین به ویژه سازمان محیط زیست استان و شهرستان شفت را به همراه داشت.

رییس اداره محیط زیست شهرستان شفت ضمن تشکر از انعکاس اخبار و اطلاع رسانی بجا و شایسته اظهار داشت: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شفت در طول روز اقدام به گشت کنترل حوزه استحفاظی منطقه را دارد.

علی فرهی افزود:پس از بررسی های به عمل آمده در خصوص خبرمذکور (مسئولینی که از حوزه استحفاظی خود بی خبرند!!) این موضوع توسط مسوولین محیط زیست از دهیاری جیرده که مسئول جمع آوری و مدیرت زباله ها در این روستا است ، مطالبه شد و از دهیار خواسته شد که این مشکل را حل کند.

دهیاری جیرده نیز این موضوع را از پیمانکار جمع آوری زباله مطالبه کرد و و از آنها خواست هرچه زودتر به تعهدات خود عمل کنند. وقتی دهیار موضوع را از سوی پیمانکار پیگیر می شود آنها اعلام می کنند که زباله ها جمع آوری شده است .

موضوع جمع آوری به اداره محیط زیست شهرستان شفت اطلاع داده می شود اما آنها هنگام گشت زنی متوجه می شوند که زباله ها دست نخورده باقی مانده و هیچ زباله ای از محل مذکور جمع آوری نشده است.

این امر کافی بود که اداره محیط زیست شهرستان اخطاریه ای تنظیم و آن را به دهیار تحویل دهد و موضوع را به اطلاع شورای اسلامی روستا و مسئولین بخشداری مرکزی برساند و اعلام کند چنانچه دهیار ظرف ۴۸ ساعت آینده نسبت به جمع آوری زباله اقدام نکند برابر قانون به مقام قضایی معرفی خواهد شد!

پس از این موضوع و اطلاع دهیار از این که هنوز زباله ها جمع آوری نشده است به کمک دهیاری و مردم جیرده زباله های ورودی جیرده جمع آوری می شود و زباله های جنجالی جیرده پاکسازی می شود.

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 3088

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی