امروز: دوشنبه 04 شهریور 1398 برابر با 26 آگوست 2019

دولت در فصل تولید برنج تدابیری برای جلوگیری از واردات برنج اتخاذ نماید

  • چهارشنبه, 09 ارديبهشت 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس استاندار گیلان با اشاره به سفر دکتر روحانی و هیئت دولت به گیلان اظهار داشت : قطعاً تدبیری اتخاذ خواهد شد  تا حداقل در فصل تولید ،جلوی واردات برنج گرفته شود.

دکتر محمدعلی نجفی در پاسخ به سوال  خبرنگاران در مورد واردات بیش از نیاز برنج کشوردر سالهای گذشته گفت : با اقدام شایسته و خوب وزارت خانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی پیشنهاد قیمت توافقی برنج در سال گذشته به هئیت دولت ارائه شد و دولت این پيشنهاد را مصوب کرد هر چند که اين قيمت جوابگوی هزینه های کشاورزان نبود و رضایت کامل را جلب نکرد اما توانست حداقل قیمت برنج را حفظ کند و امسال نيز اين بحث وجود دارد.

دكتر نجفي با بيان اينكه ما به دنبال آن نيستيم كه در بحث خرید برنج هميشه دولت ورود کند افزود : دولت باید نقش هدایت، نظارت و کنترل واردات را داشته باشد و میزان حجم مصرف را بررسی کند و بر اساس آن  تعادل درعرضه و تقاضا ایجاد شود.

وی با بیان اینکه بخش وسیعی از کشاورزان گیلانی برنجکار هستند افزود : این قشر زحمت کش از مظلوميت خاصی برخوردار هستند و در صدد هستیم تا این عزیزان با انگیزه در مزرعه حضور داشته باشند و با علاقمندی کار خود را دنبال کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه در وی نیاز واردات برنج کشور را بسیار کمتر از آن رقمی دانست که در سالهای گذشته وارد کشور شده است افزود : قطعاً با نیمی از آن واردات انجام شده  بحث تنظیم بازار برنج كشور انجام مي گرديد .
استاندار گيلان با بيان اينكه وزير جهاد کشاورزی نيز اصرار  بر كاهش واردات برنج داردافزود : دولت مساعدت لازم را در این زمينه خواهد داشت.

وی حساسیت در بخش کشاورزی و شالیکاری استان را فراوان دانست افزود : سال جاری، سال سختی از لحاظ تأمین آب زراعی است و علی رغم بارش های خوبی که در منطقه گیلان شاهد آن بودیم اما در حوزه آبخور سدسفیدرود در بالادست گیلان با محدودیت های مواجه هستیم که باید نهایت دقت را در مصرف آب زراعی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته با مدیریت صحيح و همکاری خوب و موثر کشاورزان توانستیم مشکلات کم آبی را به خوبی پشت سر گذاریم افزود : امسال نيز ستاد بحران استان کاملاً فعال است وفرمانداران ، مدیران بخش کشاورزی و آب منطقه ای حضور قوی دارند و با كمك کشاورزان عزیز وهمكاري همه بخش هاي استان همچون سال گذشته مشکل کم آبی را پشت سر خواهیم گذاشت.

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 3184

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی