امروز: سه شنبه 13 خرداد 1399 برابر با 01 جون 2020

مهلت ۲ هفته‌ای حجتی برای توضیح درباره بوفالوی هندی

  • دوشنبه, 14 ارديبهشت 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از ضرب الاجل کمیسیون بهداشت به وزارت کشاورزی برای اعلام دلایل واردات ۶۵ هزار تن گوشت قرمز و ۳۵۰۰ تن گوشت بوفالوی هندی در سال ۹۳ خبر داد.

عبدالرحمن رستمیان  در جلسه کمیسیون بهداشت با رئیس سازمان دامپزشکی برای بررسی ابعاد واردات ۶۵ هزار تن گوشت قرمز خبر داد و گفت:این میزان گوشت در سال ۹۳ در حالی وارد شد که دامداران برای فروش دام های خود دچار مشکل بودند لذا تذکر جدی در این خصوص به رئیس سازمان دامپزشکی داده شد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از این مقدار ۳۵۰۰ تن گوشت بوفالو از هند وارد شده است.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان اظهار داشت: باید ابعاد این موضوع به خصوص در مورد انحصار واردات گوشت مورد بررسی دقیق دستگاه های نظارتی قرار گیرد.

وی با اشاره به مشکلات دامداران داخلی برای فروش دام هایشان گفت: سال گذشته  نباید وارات دام و گوشت صورت می گرفت زیرا تولید داخل کفاف مصرف داخلی را می دهد و واردات گوشت ارزان قیمت، قیمت گوشت را هم کاهش نداده است.

به گزارش مهر نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: تا ۲۰ اردیبهشت به رئیس سازمان دامپزشکی فرصت دادیم با وزیر کشاورزی رایزینی های لازم را داشته باشد و دلایل واردات را به صورت مشروح به کمیسیون ارائه دهد در غیر این صورت سئوال از وزیر کشاورزی در مورد علل واردات گسترده گوشت قرمز در سال ۹۳ در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/083451
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 3281

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی