امروز: سه شنبه 13 خرداد 1399 برابر با 01 جون 2020

تشکیل انجمن فارغ التحصیلان فرش دستباف در گیلان برای اولین بار در کشور

  • چهارشنبه, 13 خرداد 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رشت پرس ،  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی فرش دستباف و خانه فرش گیلان با اشاره به تشکیل انجمن فارغ التحصیلان فرش دستباف در گیلان برای اولین بار در سطح کشور گفت: این انجمن به همراه انجمن طراحان در خانه فرش گیلان واقع در نمایشگاه دائمی فرش دستباف مستقر شده اند.

علي منتظري ضمن قدردانی از تلاش ها و پیگیری های استاندار گیلان در حمایت از هنر صنعت فرش دستباف یکی از پیش شرط های لازم برای احیاء فرش دستباف گیلان را توسعه و افزایش تولید ابریشم در استان عنوان کرد و افزود: با همکاری نهادهای مرتبط با امور کشاورزی، زراعت و باغانی و افزایش کاشت و پرورش توتستان ها و روی آوری باغداران و کشاورزان به پرورش کرم ابریشم در گیلان، علاوه بر احیاء دوباره صنایع مرتبط با ابریشم، تولید فرش ابریشم نیز به عنوان یک محصول با ارزش صادرات می تواند نقش بسزایی را در ایجاد اشتغال برای جوانان و ارزآوری در استان فراهم کند.

علی منتظری نمایشگاه دائمی فرش دستباف و خانه فرش گیلان را مشتمل بر 16 غرفه نمایشگاهی عنوان کرد و افزود: 11 غرفه از این نمایشگاه در اختیار تولیدکنندگان و اتحادیه های فرش دستباف شهرستان های مختلف گیلان برای عرضه و فروش فرش دستباف هنرمندان گیلانی قرار گرفته است و 4 غرفه برای نمایش و عرضه محصولات صنایع دستی استان و یک غرفه نیز برای آغاز به کار خانه فرش گیلان اختصاص یافته است.

وی بهره مندی از تخصص و تجارب صاحبان فکر و دانش در عرصه فرش دستباف، ایجاد فضای تعامل و ارائه راهکارهای مشورتی از تجار بزرگ کشور به برندسازی فرش دستباف گیلان، ساماندهی امور مربوط به فعالیت های تخصصی در این رشته شامل تولید، فروش و صادرات، مشاوره و پشتیبانی از بافندگان و تولیدکنندگان، عرضه مواد اولیه مرغوب و ابزارهای مورد نیاز برای انجام  کار، خدمات تکمیلی طرح و نقشه، کمیته های نرخ گذاری، برگزاری نمایشگاه ها و پشتیبانی از فعالان این عرصه را از جمله مهم ترین وظایف خانه فرش برشمرد.

گفتنی است پیش از این قسمتی از بازارچه خود اشتغالی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی واقع در بلوار شهید انصاری رشت، جنب شهرک مسکونی بهاران در اسفند 92 با حمایت استاندار گیلان و با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برای ایجاد یک بازارچه دائمی فرش دستباف اختصاص یافته بود که هم اکنون با تکمیل تجهیزات مورد نیاز برای این مکان، فضای مذکور به طور کامل برای خانه فرش، انجمن فارغ التحصیلان فرش، نمایش و عرضه فرش دستباف گیلان اختصاص داده شده است.

انتهاي پيام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 3922

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی