امروز: پنج شنبه 14 فروردين 1399 برابر با 02 آوریل 2020

دستاویز کردن همایش ها جهت انتقام گیری کار درستی نیست

  • یکشنبه, 17 خرداد 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رشت پرس، فرهاد شوقي عضو شوراي اسلامي كلانشهر رشت با ابراز گله مندی نسبت به اظهارات بيان شده برخي از اعضا در خصوص هزينه هاي جشن بزرگ ميلاد امام زمان (عج ) اظهار داشت: در زمينه ي جشن نيمه ي شعبان انتقاداتي ازجانب برخي از اعضاي شورای شهر بيان شد اما متاسفانه برخي از اين انتقادات نه از سر دلسوزی بلکه از جنس ديگري بود .

شوقی با اشاره به اینکه اعتقاد ما بر اين است كه 15 عضو شورا بايد با تكيه بر كارشورايي تصميماتي را اتخاذ كنيم اظهار داشت: دغدغه هايي كه در زمينه ي جلوگيري از اسراف و تبذير از سوي اين بزرگواران مطرح شد ستودني ست اما اینکه برخی از اعضا با تماس با مدیران کلان استان و انتقال اعتراض خود به آنها در صدد تخریب این جشن برآیند اعتقاد به کار شورایی نیست.

عضو شورای شهرافزود: اگر قرار است برگزاری این همایش ها دستاویزی باشد جهت انتقام گیری اعضا ی شورا از یکدیگر کار درستی نمی باشد.

وي خاطر نشان كرد : در زمينه ي آقاي نيكومنش كه رياست كميسيون فرهنگي شورا را بر عهده دارند انتقادات زيادي در مورد اين جشن مطرح شده است كه بنده معتقدم ايشان در اين زمينه مظلوم واقع شده اند .

شوقي با اشاره به اينكه جشن نيمه ي شعبان در شهر رشت جشن با شكوهي در نوع خود بوده است گفت: در جلسه ي كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر رشت مطرح گرديد كه از آقاي محمد اصفهاني خواننده معروف كشورمان دعوت شود و در اين زمينه به جمع بندي نهايي رسيديم با توجه به اينكه در آن برهه از زمان كه مدت كوتاهي تا روز

جشن ميلاد مانده بود ، يافتن خواننده اي مهمتراز محمد اصفهاني ممكن نبود .

اين عضو شورا اضافه كرد : حتي اين امر در جلسه ي كميسيون مطرح شد كه ازخوانندگان بنام گيلاني دعوت شود اما نهايتا اين نتيجه حاصل شد كه از دكتراصفهاني دعوت بعمل آيد.

شوقي اذعان داشت : آقاي نيكومنش با خواننده فولكلوريك گيلان استاد ناصرمسعودي نيز صحبت بعمل آوردند و به جرات مي توان گفت كه برنامه ي بسياري از خوانندگان براي روز نيمه شعبان از ماههاي پيش كاملا پر شده بود .

وي با انتقاد از اينكه در برخي محافل عنوان مي شود كه بايد در راستاي حمايت از خوانندگان بومي از يك خواننده ي گيلاني دعوت بعمل مي آمد اظهار كرد : كساني كه اين بحث را بيان مي كنند خود تا كنون حمايت آنچناني ازهنرمندان گيلاني نداشته اند .

وي افزود : استدعاي من از رياست شورا اين است كه در زمينه ي مبالغ پرداخت شده درمورد همايش ها و برنامه هايي كه در شهرداري اجرا مي شود درخواست يك سند ريز مالي داشته باشند.

شوقي تصريح كرد: به آقاي محمد اصفهاني 20 ميليون تومان پرداخت شد كه پنج ميليون از اين مبلغ مربوط به سيستم صوتي بود كه از تهران با خود آوردند ودر حدود سه ميليون تومان مربوط به نورپردازي هايي بود كه بايد انجام مي شد و بقيه مبلغ نيز در بين اعضاي گروه كنسرت ايشان بابت اجرا تقسيم گرديد.

وي عنوان كرد: هزينه ي پرداخت شده بيشتر از هزينه اي نيست كه به خوانندگان گيلاني در برنامه هاي مختلف پرداخت مي شود و صحبت هايي كه مطرح مي شود به جهت انتقام گيري است.

اين عضو شورا گفت: پرداخت هزينه بابت جشن امام زمان (عج) مايه مباهات است و در ساير كلانشهر هاي كشور اين هزينه ها بسيار بالاتر است .

وي اظهار كرد: در حدود 40 هزار نفر از اين جشن در رشت استقبال كردند كه با توجه به استقبال مردم ، اين هزينه كرد مبلغ چشمگيري نيست .

شوقي گفت: در سال گذشته براي جشن بزرگ ميلاد نور، از استاد كريم خاني دعوت شد كه حدود 50 ميليون تومان براي جشن مذكور هزينه شد .

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 3970

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی