امروز: جمعه 15 فروردين 1399 برابر با 02 آوریل 2020

اعتراض کسبه بزرگترین مجتمع تجاری الکترونیک شمال کشور به تصمیمات شهرداری رشت

  • یکشنبه, 17 خرداد 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس ، اهالی و کسبه خیابان طالقانی ( بیستون) کلانشهر رشت در واکنش به تصمیمات اتخاذ شده از طرف شهرداری رشت در خصوص عدم رعایت موازین شهری و حقوق شهروندی که مشکلاتی را برای بزرگترین مجتمع تجاری الکترونیک ، سیستم های صوتی و تصویری شمال کشور بوجود آورده است نامه ای را منتشر کردند که مشروح این نامه در ادامه به آن می پردازیم :

شهردار محترم کلانشهررشت

سلام علیکم

به استحضار می رساند اینجانبان امضاء کنندگان ذیل جملگی از صاحبان صنفی و مالکان مجتمع تجاری پاساژ بزرگمهر و پاساژ بیستون ، اعتراض شدید خود را نسبت به عدم رعایت حقوق شهروندی و به خطر افتادن حق کسب و پیشه و آسیب های اجتماعی پیش آمده و برهم خوردن نظم اجتماعی منجر به منازعات خیابانی و صدمات جانی ومالی اهالی خیابان طالقانی بیستون رشت علی الخصوص کسبه مجتمع تجاری پاساژ بزرگمهر به عنوان تنها مجتمع تخصصی ارایه دهنده خدمات صوتی و الکترونیکی در استان گیلان اعلام که پیرو پیگیری های مکرر قانونی از سال 1391 تاکنون هیچگونه اقدام عاجلی در خصوص رفع معضل بوجود آمده انجام نپذیرفته است که خواهشمند است جهت خاتمه این بحران اجتماعی دستور اقدامات مقتضی را مبذول فرمایید.

شایان ذکر است اعم معضلات و ناهنجارهای موجود بدین شرح می باشد :

1- با توجه به استقرار و اشتغال بالغ بر1500 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در مسیر خیابان طالقانی از سبزه میدان منتهی به موزه رشت ، متاسفانه در طول مسیر به محل استقرار ایستگاه های اتوبوس اختصاص یافته است که علاوه بر ایجاد بحران زیست محیطی برای کسبه علی الخصوص صنف پاساژ بزرگمهر و پاساژ بیستون با توجه به حجم معاملات و ماهیت اقلام مورد معامله ، توانایی هرگونه حمل و نقل شخصی و دولتی و باربری های سطح کشور و ارباب رجوع و ... را با اختلال روبه ور کرده که گاها خسارات جبران ناپذیری را در محل مذکور به دنبال دارد.

2- اخیرا با توجه به روکش آسفالت صورت پذیرفته در خیابان طالقانی شاهد ناهمگونی عرض خیابان طالقانی در طول مسیر گشته ایم که این مورد و باریک شدن خیابان اصلی و استقرار اتوبوس های شرکت واحد به انضمام خودروهای حامل اجناس و خودروهای شخصی افراد در محل وضعیت اسفبار و بحرانی تری را ایجاد نموده که تقاضای رسیدگی هرچه سریعتر به نقشه کاربردی این منطقه را خواستاریم.

3- علاوه بر موارد مشروح فوق عدم جمع آوری تابلوهای برق فشار قوی ، پست های مخابراتی و عدم ساماندهی دکه های روزنامه فروشی و... در مسیر خیابان طالقانی علی الخصوص پاساژ بزرگمهر سبب عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی گشته و خطرات مالی و جانی جبران ناپذیری را برای کسبه در پی داشته است که استدعا داریم در خصوص ساماندهی اقدام گردد.

4- با نگاهی سطحی به خیابان طالقانی (بیستون ) شاهد ناهمگونی چهره شهری در این منطقه خواهیم شد چرا که در ادوار گذشته با قطع درختان که به عنوان سرمایه های ملی شهرمان محسوب می گشتند و چهره ناهمگون خیابان مشکلات عدیده ای را برای عابران پیاده و کسبه خیابان طالقانی علی الخصوص پاساژ بزرگمهر و پاساژ بیستون در برداشته است که امیدواریم در این خصوص تصمیم عاجل گرفته شود.

در پایان لازم به ذکر است اینجانبان نسبت به تصمیمات متخذه در حوزه مدیریت شهری خیابان طالقانی و عدم امکان فعالیت های اقتصادی همراه با آسیب های روانی و اجتماعی حاصله اعتراض داشته و خواستار پیگیری و رفع معضلات مطروحه و جابه جایی ایستگاه اتوبوس مستقر در مسیر خیابان طالقانی علی الخصوص پاساژ بزرگمهر و پاساژ بیستون و ایجاد تقارن عرض خیابان را خواستاریم.

{phocagallery view=category|categoryid=60|limitstart=0|limitcount=0|detail=8|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0}

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 3973

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی