امروز: دوشنبه 12 خرداد 1399 برابر با 01 جون 2020

شهرداری ها بابت بدهی از دولت کارخانه یا سهام دریافت کنند

  • شنبه, 23 خرداد 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس مهرداد بائوج لاهوتی درباره بدهی دولت به شهرداری، افزود: به نظر می‌رسد با توجه به اینکه دولت در نقدینگی با مشکل روبرو است شهرداری ها باید به انجام تهاتر با دولت روی آورند به گونه ای که شهرداری ها بابت این بدهی از دولت کارخانه یا سهام دریافت کنند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شرایط حال حاضر اقتصادی کشور، پرداخت بدهی دولت به شهرداری ها از طریق پول نقد کار سخت و بعیدی است چراکه دولت در این زمینه با مشکل روبرو است.

این نماینده مردم درمجلس نهم، با بیان اینکه دولت در حوزه های عمرانی بدهی به شهرداری ندارد، تصریح کرد: در حوزه عمرانی، هرساله مشخص می شود که باید چه میزان اعتبار برای بخش عمرانی به شهرداری اختصاص یابد لذا در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

وی یادآور شد: بخش اعظمی از بدهی دولت به شهرداری در زمینه پرداخت عوارض یا اخذ پروانه ساخت است که دولت نتواسنته آن را به شهرداری بپردازد.

لاهوتی با تاکید بر اینکه دولت در بخش حمل و نقل باید به تعهدات خود عمل کند، افزود: متاسفانه در این زمینه نیز دولت به تعهدات خود عمل نمی کند و از اجرای آن عقب است در قانون آمده است که دولت باید ۵۰ درصد هزینه های ساخت مربوط به حمل و نقل را پرداخت کند اما به عنوان مثال دولت از این ۵۰ درصد تنها ۳۰ درصد را انجام می دهد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی درباره میزان بدهی دولت به شهرداری، تاکید کرد: نزدیک ۲ هزار میلیارد تومان دولت به شهرداری بدهکار است که باید آن را پرداخت کند.

عضو فراکسیون مدیریت شهری و توسعه روستایی مجلس شورای اسلامی، گفت: مجلس در قانون بودجه محل مشخصی را برای پرداخت مطالبات شهرداری از دولت مشخص کرده مانند فروش سهام یا واگذاری شرکت ها که متاسفانه این مهم اجرا نمی شود.خانه ملت

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 4064

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی