امروز: دوشنبه 06 بهمن 1399 برابر با 25 ژانویه 2021

طرح ایجاد پارک بدون دخانیات در شوراي شهر رشت به تصويب رسيد

  • دوشنبه, 08 تیر 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، درصدمين جلسه شوراي اسلامي شهر رشت طرح ايجاد پارک بدون دخانیات به تصويب رسيد.

رييس كميسيون بهداشت شوراي اسلامي شهر رشت افزود: پارک بدون دخانیات در جهت حمایت از حقوق شهروندی و در راستای فراهم نمودن محیط زیست سالم شهری به ویژه در پارک ها به عنوان مکانهای عمومی انجام خواهد شد و درخواست شهرداری رشت جهت انتخاب پارک بدون دخانیات طی لایحه ای رسمی به شورا ارایه خواهد شد .

فرانك پيشگر با اشاره به عدم ضمانت اجرایی در خصوص اجرای طرح افزود: ابعاد مختلف اجرای طرح در پارک ها باید به طور جدی مورد بررسی قرار گیرد و موارد نظارتی و تشویقی و انگیزشی برای شهروندان نیز لحاظ گردد .

وی خاطر نشان کرد : باید سیاست گذاری ها و راهکارههای عملی در زمینه ی جلوگیری از استفاده ی روز افزون دخانیات در بین اقشار جامعه تبیین شود و متاسفانه شاهد این امر هستیم که سن مصرف دخانیات بسیار کاهش یافته است .

پيشگراذعان داشت: با نصب تابلوهای هشدار دهنده در پارک ها ، چاپ بروشورها ، آموزش های شهروندی و كمك اصحاب رسانه در امر اطلاع رساني می توان از معضل استفاده ی بیش از حد دخانیات در مردم کاست و در نهايت از مكاني عاري از دخانيات بهره برد.

در ادامه صابر از ، به روش‌های اجرای این طرح اشاره و اظهار کرد: اقدامات ضروری در پارک یا بوستان منتخب ، نصب تابلوی پارک بدون دخانیات ، نصب تابلوهای هشدار دهنده مصرف دخانیات در پارک ، توجیه ناظرین فضای سبز ، نگهبانان و کلیه ی پرسنل پارک ها برای تذکر در زمینه ی استفاده از دخانیات در پارک و اماکن عمومی مستقر در پارک که توسط روابط عمومی مناطق شهرداری هماهنگی خواهد شد ، استقرار انجمن های مردم نهاد در طول سال برای انجام مسایل اجرایی در این خصوص ، تشویق شهروندان به استفاده نکردن از دخانیات ، عدم مصرف دخانیات توسط نیروهای انسانی شاغل در پارک ها ، ممنوعیت عرضه و فروش دخانیات در کیوسک ها و محل های فروش در پارک ها از روش هاي اجرايي اين طرح مي باشد.

انتهاي پيام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 4365

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


نظرات  

 
0 #1 رضا عزیزی در تاریخ: پنج شنبه 18 تیر 1394 ، ساعت 11:04 ق ظ
واقعا حرکت خوبی هست.به امید روزی که این فرهنگ در همه ایران رواج پیدا بکند.عقل سالم در بدن سالم.خواهشن کاری کنید مرکز فساد که قلیلن سرا ها هستش ریشه کن بشود که نوجوانان و جوانان ما رو هدف گرفتند.
نقل قول
 

 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی