امروز: سه شنبه 13 خرداد 1399 برابر با 02 جون 2020

هدف اصلی شورای راهبردی تولید فکر است/پارک علم و فناوری به دنبال وظیفه شهرداری و دولت محلی

  • پنج شنبه, 11 تیر 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، دكتر محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت در نشست با كارشناسان و فعالان حوزه پارك علم‌وفناوري استان گيلان اظهار کرد: ما در شهرداري زمان فرصت‌سوزي و تعارف نداريم و زمان آزمون و خطا در شهرداري رشت به سر رسيده است .

وي ادامه داد: در اين راستا شوراي راهبردي را تشكيل داديم تا ايده‌هاي مختلف در اين شورا مورد بررسي قرار گرفته و همچنين توليد فكر انجام شود و در نهايت خروجي اين شورا برنامه‌اي عملياتي و قابل اجرا باشد.

ثابت‌قدم افزود: بودجه‌اي كه سالانه به شهرداري اختصاص مي‌يابد، محدود است كه با اين بودجه نمي‌توان تمام نيازهاي جامعه شهري و مردم را محقق کرد بر اين اساس بايد نيازها اولويت‌بندي شود و اجراي بسياري از طرح‌هاي خوب و مناسب جامعه امروز با توجه به اين اولويت‌بندي مغفول باقي مي‌ماند.

وي خاطرنشان كرد: از هر مقوله فناوري يا علمي كه به فرهنگ مشاركت كمك كند استقبال مي‌كنيم به خصوص از توليد ايده و فكر اما اكنون اولويت ما استقبال از طرح‌هايي است كه در راستاي توسعه گردشگري شهر رشت باشد زيرا براساس مطالعات انجام گرفته راه برون رفت ما از اين مشكلات و دست يافتن به توسعه اقتصادي شهر توسعه گردشگري شهري است.

شهردار رشت متذكر شد: بايد تلاش كنيم كه شهر رشت را به جايگاه واقعي‌اش نزديك و كاري كنيم كه به شهر رشت تنها به صورت يك گذرگاه نگاه نشود زيرا پايه‌هاي اقتصادي شهر رشت در توسعه گردشگري نهفته است.

وي با اشاره به اينكه از طرح‌هايي كه در راستاي توسعه گردشگري در شهر رشت باشد استقبال مي‌كنيم، افزود: اگر پارك علم‌وفناوري طرح‌هايي را دارد كه در شهرهاي بزرگ قبلا اجرا شده باشد و در راستاي توسعه گردشگري باشد، از چنين طرح‌هايي حمايت مي‌كنيم.

در ادامه اين نشست دكتر متقي‌طلب رئيس پارك علم‌وفناوري استان گيلان اظهار كرد: بسياري از كشورهاي بزرگ امروز ديگر به دنبال ايجاد يك پارك علم‌وفناوري نيستند بلكه به دنبال اين هستند كه كل شهر بر مبناي علم‌وفناوري باشد .

وي ادامه داد: پارك علم‌وفناوري در تمام دنيا در كنار وظايف مهمي كه برعهده دارد دو همكار مهم نيز دارد كه يكي دانشگاه‌ها و مراكز علمي هستند و ديگري دولت محلي و شهرداري‌ها هستند .

وي افزود: پارك علم‌وفناوري استان گيلان در زمينه فناوري اطلاعات داراي سطح بسيار بالايي در كشور است و انتظار ما از شهرداري رشت اين است كه فرصت را ايجاد كند كه برخي از پروژه‌ها توسط كارشناسان بومي استان و شهر رشت اجرا شود .

دكتر متقي طلب خاطرنشان كرد: متخصصان ما در پارك علم‌وفناوري استان گيلان در بسياري از استان‌ها و شهرهاي ايران به اجراي پروژه‌هاي مختلف پرداخته‌اند اما متاسفانه به اين افراد در اين شهر و استان كمتر بها داده مي‌شود .

وي همچنين با تاكيد بر اينكه ظرفيت پارك‌ علم‌وفناوري بسيار بالاست، خاطرنشان كرد: دبيرخانه فن بازار جمهوري اسلامي ايران و دبيرخانه پارك علم‌وفناوري سازمان همكاري‌هاي اسلامي در گيلان داير است و تيم پيگيري بسيار قوي در اين حوزه وجود دارد .

در ادامه نشست هريك از كارشناسان و فعالان پارك‌هاي علم‌وفناوري حاضر درخصوص طرح‌ها و پروژه‌هايي كه تاكنون انجام داده و در دست اجرا داشته‌اند توضيحاتي بيان کردند. ایسنا

انتهای پیام/083458

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 4450

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی