امروز: چهارشنبه 07 خرداد 1399 برابر با 27 می 2020

نقطه اتکای شهرداری به درآمد‌های ناپایدار باید کاهش پیدا کند

  • سه شنبه, 16 تیر 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس عضو کمیسون عمران و حمل‌و‌نقل گفت: نقطه اتکای شهرداری به درآمد‌های ناپایدار باید کاهش پیدا کند و زمینه‌های افزایش درآمد حاصل شود

اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورای شهردار با اشاره به نقش جایگاه مدیریت شهری در زندگی مردم و لزوم مدیریت یکپارچه شهری ،اظهار داشت: مدیریت شهری در زندگی مردم نقش اساسی ایفا می‌کند که، این مهم در شهر‌های بزرگ از جمله کلانشهر تهران از اهمیت بسزایی برخوردار است.

شاکری افزود: پراکنده‌کاری در شهر موجب افزایش هزینه‌هایی می‌شود که زمینه اجرای نظارت یکپارچه شهری را از سوی شورا می‌طلبند

وی با اشاره یه اقدامات موثر مدیریت شهری در ابعاد گوناگون تصریح کرد، ایجاد زیرساخت‌های فضای سبز فرهنگی، سرای محلات، ستاد شورایاری‌ها، تشکیل خانه‌های مختلف با محوریت فعالیت‌های دینی، مذهبی، هنری از جمله اقدامات موثر مدیریت شهری است اما، در حوزه دگر از جمله ساخت و ساز معماری اسلامی ایرانی با وضع مطلوب فاصله مقابل توجهی وجود دارد که، در برخی از موارد ساخت‌و‌سازهای بی‌رویه باعث اختلال در زندگی مردم می‌شود و متاسفانه بسیاری از این ساخت‌ساز‌های دارای مجوز است که، همین امر موجب شده در حفظ باغات ساخت‌سازها وضعیت مطلوبی نداریم و شاهد زمین‌خواری و باغ‌خواری‌های متعدد هستیم که، باید به فکرز برنامه‌ریزی بلند‌مدت در این زمینه باشیم اما، متاسفانه در حال حاضر این موارد به صورت مقطعی برطرف می‌شود.

عضو پارلمان شهری در ادامه به اشاره به اهمیت یکپارچگی عناصر زیست‌ محیطی افزود: عناصر زیست‌ محیطی هوا، آب خاک یکپارچه وجود ندارد و انجام کار‌های مستل در این زمینه موجب کاهش اثرات مطلوب اقدامات در این حوزه می‌شود.

شاکری در ادامه گفت: نقطه اتکای شهرداری به درآمد‌های ناپایدار باید کاهش پیدا کند و زمینه‌های افزایش درآمد حاصل شود.

عضو پارلمان شهری با اشاره به اهمیت تعیین مدیر شهر تاکید کرد و عدم وجود مدیر واحد و مدیریت یکپارچه شهری افزایش هزینه و خطرات ایمنی برای شهروندان که لزوم نظارت یکپارچه ساما نه‌ای شورا را می‌طلبد.

وی با بیان اهمیت انطباق امنور بر اساس برنامه 5 ساله عنوان کرد: انطباق بر اساس برنامه 5 ساله باید افزایش پیدا کند.تا شاهد بهبود در هزینه شهری باشیم و از پراکنده‌کاری جلوگیری کنیم و بر اساس اسناد بالا دستی عمل کنیم تا به وضع استاندارد مطلوب نزدیک‌تر شویم.

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 4550

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی