امروز: چهارشنبه 07 آبان 1399 برابر با 28 اکتبر 2020

متن کامل افشاگري حقوقدان عضو شوراي شهر در جلسه علنی

  • یکشنبه, 04 مرداد 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رشت پرس محمدعلي رفيعي نوده  عصر امروز در جلسه علني شوراي شهر رشت در نطق پیش از دستور خود به افشاگری علیه شهردار کلانشهر رشت پرداخت.

متن کامل نطق پیش از دستور این عضو شورای شهر در ادامه می آید:

خدمت اعضاي محترم شوراي اسلامي كلانشهر رشت و مدعوين گرامي خصوصا اصحاب رسانه سلام عرض مي نمايم و آرزو دارم در كمال آرامش عرايض بنده را بشنويد.و اگر سوالي داشته در صورت لزوم با اجازه رياست محترم شورا به آنها پاسخ دهيم. و يا مداركي براي گفته ي بنده مي خواهند را بعد از اتمام عرايضم تقديم آنها نمايم .

در مقدمه عرايضم بيان مي كنم با توجه به اينكه شغل بنده وكالت مي باشد و ياد گرفته ام كه بدون مدرك و مستندات حرفي نزنم چون افتراء تهمت و انتساب به ديگران حتما جرم محسوب مي شود و مرتكب برابر قوانين موضوعه به مجازات ان جرم محكوم مي گردد.

مقدمه: هيچ كس را نمي توان به دادگاه احضار كرد مگر به حكم قانون و هر متهمي بالقوه امكان دارد محكوم شود و در مورد كارمندان دولت يا كساني كه شغلهاي مديريتي دارند قبل از صدور حكم ، قرار تعليق خدمت صادر مي گردد. تا حكم نهايي صادر شود كه اين مهم حتي قبل از صدور قرار نهايي مي تواند صادر شود.

كساني كه بعد از احضار و تحقيق و تفحص هم حاضر مي شوند صد در صد به انها نمي توان گفت بي گناه هستند، دلايل مختلفي براي صدور حكم برائت وجود دارد .يكي از انها بي گناهي متهم است گاهي شاكي نمي تواند ادله و شواهد كافي را ارائه دهد براي مثال صاحب خانه اي كه دزدي را در حال دزدي ديده و از او شكايت مي كند و چون شاهدي ندارد و دزد هم اقرار نمي كند شكايت وي رد شده و دزد تبرئه مي شود.دليل ديگر اين است كه انقدر متهم حرفه اي است كه ردي  از خود به جا نمي گذارد .

با توجه به اينكه جنابعالي يكي از متهمين اصلي پرونده فساد مالي و اختلاس و ارتشاء شهرداري و شوراي شهر دوره گذشته هستيد و با حكم مرجع قضايي از سمت شهرداري عزل گرديده ايد و بخش قابل توجهي از اتهامات باقيمانده شما در دادسراي انقلاب اسلامي شهرستان رشت همچنان تحت رسيدگي قرار دارد و تنها در يكي از اتهامات يعني اتهام رشوه خواري تبرئه شده ايد كه البته طبق اطلاع واصله ان يك مورد نيز تحت بررسي مجدد قرار دارد به اين دليل كه مديريت اجرايي شهرداري به عهده شخص شهردار مي باشد و اعضاي شورا مسئوليت اجرايي و حق پرداخت مبلغي از بابت زمين موصوف نداشتند لذا متهم اصلي در عدم پرداخت بهاي ملك تملك شده به مالكين زمين ميدان ميوه و تره بار و شوراي اسلامي به طور مكرر و به دروغ ادعا كرديد كه پرونده فساد مالي مذكور در دادگاه مختومه شده و به طور كامل تبرئه گرديده ايد؟

و با همين ترفندهاي زشت و ناشايست و اغفال اعضاي شوراي شهر و به بازي گرفتن آبرو و حيثيت شوراي شهر دوباره به عنوان شهردار انتخاب گرديده ايد...ضمن اينكه طبق اطلاع واصله علت اصلي طولاني شدن بررسي پرونده و صدور حكم نهايي در مرجع قضايي اجراي چند مرحله اي بودن پرونده و بررسي هاي چند مرحله اي و زمان بر از سوي كارشناسان بوده است.

اقدامات گسترده و عجولانه جنابعالي به روش پادشاهان قاجاري در عزل و نصب افراد و بركناري اكثر مديران و معاونين شهرداري هاي مناطق و سازمان ها و....از بالاترين تا پايين ترين سطح كه از همان روزهاي آغازين ورود به شهرداري در دستور كارتان قرار داديد موجب تخريب شخصيت مديران و كاركنان خدوم شهرداري گرديده و ضمن زير پا گذاشن ضوابط و مقررات مرسوم اداري با اهداف و انگيزه هاي شخصي و گروهي مشخص شهرداري را به پايگاه سياسي و گروهي تبديل كرده ايد.

و با خودنمايي تسويه حساب هاي انتقام جويانه و انجام تحركات و اقدامات فريبنده و عوام پسند موجب گسترش نابساماني ها و به مخاطره افتادن امنيت شغلي و حيثيتي اكثر مديران و معاونين شهرداري هاي مناطق و شهرداران نواحي گرديده است و با حذف و عدم استفاده از تجربيات مديران كار آمد و متحد شهرداري در ديگر حوزه هاي مديريتي و انتصاب افراد غير فني و بي تجربه و بله قربان گو در راستاي تحقق اهداف و منافع شخصي و سياسي تمامي ضوابط و شئونات اداري و حق و حقوق شهروندان را به بازي گرفته ايد.چرا به جاي پرداخت به مسائل و مشكلات شهرداري و شهروندان مسايل و برنامه هاي جنجالي حاشيه اي و سياسي را در الويت برنامه كاري خود قرار داده و دنبال مي كنيد؟ چرا در مدت 3 ماه حدود ششصد ابلاغ و جابجايي انجام داده ايد؟

البته ياد آوري اين مطلب ضروري به نظر مي رسد كه اين قبيل رفتارهاي هنجارشكنانه از سوي شما مسبوق به سابقه بوده و در دوره قبلي مديريت شهرداري نيز تا روزهاي پاياني با لغو ابلاغهاي نمايشي و عزل و نصب هاي گسترده و بدون برنامه ، موجب نابساماني و افسار گسيختگي در شهرداري گرديده بوديد كه اعتراضات و تذكرات كتبي  استانداري و... را به همراه داشت.

مگر غير از اين است كه با اين عمل خود موجبات بدبيني كارمندان و مديران شهرداري به يكديگر شده و تخم كينه و دشمني بين آنها مي كاريد كه در آينده طوفان درو بايد كرد و آنها را باهم دشمن مي كنيد؟

هتاكي و بي حرمتي و ادعاي عدم اعتقاد به سيستم شوراي اسلامي شهر و استفاده از الفاظ زشت و ناشايستي همچون: «ابله، نمي فهمند، آنهارا بازي مي دهم،...» در مورد اعضاي شورا و اظهار اينكه شوراي شهر نهادي بيروني است و ما كار خودمان را انجام مي دهيم را چگونه توجيه مي كنيد؟

از هم پاشيدن ساختار رسمي شهرداري، ايجاد ساختار سليقه اي و باندي با همفكري هم طيفان غير متخصص و بي تعهد و ايجاد ساختاري پوپو ليستي و خارج از برنامه هاي مدون و مصوب مثل: معاونت جديد برنامه ريزي بدون اخذ مجوز از وزارت كشور«كه در ساختار مصوب عنواني بنام معاونت برنامه ريزي وجود ندارد» گسترش هرج و كرج و ساختار شكني در تمامي بخش هاي شهرداري را در پيش گرفته و با اهداف بسيار مشكوك و ابهام اميز ، شهرداري كلانشهر رشت را به سمت و سوي چالش و بحران اساسي سوق مي دهيد، در اين رابطه چه توضيحي داريد؟

بي توجهي و عدم پاي بند ي به وظايف اصلي و قانوني تعريف شده ي شهردار و الويت دادن به اقدامات گسترده ي تبليغاتي و سياسي از قبيل، ملاقاتهاي مردمي در مساجد و محافل مختلفي كه دنبال مي كنيد نه تنها هيچگونه خير و منفعتي براي شهرداري و شهروندان نداشته بلكه به دليل مشكلات مالي و ناتواني و ضعف موجود در سيستم مديريتي شهرداري، موجب بي پاسخ ماندن مطالبات مردم، تشديد بربيني هاو نارضايتي هاي عمومي و....گرديده در حالي كه به تذكرات اعضا و ريس شوراي شهر كه بالغ بر 50 مورد مي باشد وقتي نمي گذاريد ودر محافل و مجالس مختلف عنوان مي شود كه شهرداري به پايگاه اقتصادي و تبليغاتي يگ گرو خاص تبديل شده و درد و رنج مردم و خدمات رساني به شهروندان به فراموشي سپرده شده است، چه دليل و توجيهي دارد؟

رسانه اي كردن ملاقات با كارتن ها خوابها و كودكان كار و عوامفريبي ، تاسيس سراي محله در مناطق شهرداري و ادعاي مشاركت دادن جوانان و نوجوانان در اداره امور شهري ، در صورتي كه هيچ تصويري از نوع فعاليت و چگونگي مديريت سراي محله مشخص نكرده ايد و پر واضح است كه انگيزه ي اصلي شما از ايجاد و راه اندازي اينگونه سناريو ها ، ايجاد پايگاه و بستر سازي براي فعاليت ها ي سياسي و انتخاباتي براي طيف خاص مي باشد كه متاسفانه با سوء استفاده و بهره گيري از امكانان و ظرفيت هاي شهرداري اجرا مي شود ، چرا و به چه قيمتي؟

ناديده گرفتن چالش مالي و وضعيت نامطلوب درآمد شهرداري و انحراف از بودجه ي مصوب كه حتي قادر  به مطالبات كاركنان و كارگران شهرداري نيز نمي باشيد ولي به دنبال قردادهاي پر هزينه و سنگين صدهها ميلياردي و تملك املاك و امورات عمراني ...هستيد ، چرا با اين روند و ابهامات ابهام آميز و نسنجيده شهرداري را به سمت و سوي چالش و بحران جدي مالي و مديريتي سوق مي دهيد؟

لجاجت و اصرار مداوم جهت انجام همزمان پياده راهها در خيابان امام خميني و سعدي و ميدان شهرداري بدون مطالعه مسائل امنيتي، ترافيكي ، اجتماعي و فرهنگي آن و برگزاري مناقصه غير قانوني و... در راستاي تحقق كدام اهداف و اميال جنابعالي قابل تفسيرو ارزيابي مي باشد؟

آيا در بودجه كدهايي براي چنين پروژه هايي داريد كه البته نداريد بلكه با جابجايي كدها و زير پا گذاشتن زحمات 3 ماهه مديران شهرداري و اعضاي شورا در تصويب بودجه 94 به دنبال آن مي باشيد؟

مگر در ايام اجراي پرو‍ژه علم الهدي يادتان نيست عوام و مردم عادي مي گفتند گنج پيدا شده است و خيلي چيزهاي ديگر .

لايحه اجراي پياده راه و خيابان شريعتي و خريد گاراژ جفرودي مرا به ياد آن داستان معروف انداخت كه كشاورزي به فرزندان خود گفت كه در باغ گنجي مخفي كرده و فرزندان به دنبال گنج گشتند.

آري اجراي طرح مذكور براي شهردار حكم گنج را دارد .

از سر گيري و اجراي مجدد قراردادهاي غير قانوني شش گانه با رفقاي تهراني خود يعني شركت داريك نوين سرزمين پارس با عناوين دروغين دانشگاه شريف  و فشار و اجبار به ناظرين جهت تاييد صد در صدي پرو‍ژه ها و تعهد پرداخت 600 ميليون تومان علي الحساب كه 230 ميليون تومان از آن بلافاصله پرداخت كرده ايد، با وجود پيگيري قضايي اين موضوع به عنوان يكي از اتهامات جنابعالي در داد سراي انقلاب اسلامي رشت و به رغم گذشت حدود دو سال از زمان قرار دادها و اينكه يافته هاي مطالعاتي مزبور مربوط به سال هاي گذشته بوده و امكان به روز شدن مطالعات و قابليت اجرايي شدن آن با در نظر گرفتن صرفه و صلاح شهرداري در هاله اي از ابهام قرار دارد.

جالب توجه اينكه با وجود مفتوح بودن پرونده اتهامي جنابعالي در بازپرسي شعبه 4 از جمله اتهام قراردادهاي غير قانوني قبلي، سند سازي صوري مجدد، اخيرا مبالغي به رفقاي طرف قرارداد شما پرداخت كرده اند. كه يقينا" براي مرجع قضايي و ساير مراكز نظارتي جالب توجه خواهد بود چه ضرورتي داشت؟

مطلب حائز اهميت اينكه : بر اساس آيين نامه هاي مالي و معاملاتي در خصوص انعقاد قراردادهاي پژوهشي ، در اين قرارداد تخلفاتي به شرح ذيل صورت گرفته است: با توجه به مبلغ قرارداد((حدود 2 ميليارد تومان)) خرد كردن معامله و انعقاد آن در يك روز يعني در تاريخ 1/8/91 تخلف محسوب مي گردد.

با وجود مركز پژوهش شورا ، دليل انعقاد قرارداد توسط شخص جنابعالي به عنوان شهردار بطور مستقيم و به اصطلاح با دانشگاه صنعتي ولي در واقع با رفقاي خودتان و شركت داريك نوين تهران چه مي باشد؟

كاش رشت ز شهردارش طلب جان مي كرد /  تا هر كسي نشود شهردارش

انتهاي پيام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 4872

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


نظرات  

 
+1 #3 رضا در تاریخ: چهارشنبه 07 مرداد 1394 ، ساعت 08:05 ق ظ
درود بر آقای رفیعی و اظهارات افشاگرایانه اش.این شهردار باید رسوا شود.فردی که از اولین روزی که بر مسند شهرداری رشت تکیه کرده شروع به عقده گشایی و تسویه حساب با کارمندان و مدیران شهرداری و باج دادن به افراد مختلف بوده.انتصاب مدیران بی تجربه و بی عرضه مانند شهردار جدید منطقه 5 ، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی،مدیر عامل سازمان زیباسازی ،مدیر خدمات شهری مرکز و....صرفاجهت باج دادن به برخی از اعضای شورای شهر بوده است.برکناری شهرداران مناطق که در زمان خلیلی شهردار سابق ، موفق به کسب درآمد و تحقق کامل بودجه شهرداری شده بودن و انتصاب افراد بی عرضه به جای آنان به گونه ای که تاکنون میزان درآمد حاصله آنها در پنج منطقه ، نسبت به بودجه مصوب منفی 70 در صد است و این یعنی فاجعه برای شهرداری و شهر رشت.
نقل قول
 
 
-1 #2 علی در تاریخ: سه شنبه 06 مرداد 1394 ، ساعت 02:05 ب ظ
تبریک به شهر رشت
بخاطر وجود چنین نعمتهایی که هنوز منافع جامعه رو به منافع شخصی برتر می دونند و با شجاعت سخن می گن
نقل قول
 
 
+3 #1 سرباز در تاریخ: دوشنبه 05 مرداد 1394 ، ساعت 02:05 ق ظ
احسنت جناب رفیعی نوده
مرحبا به شما و جناب باقری و سایر دوستانی که درشورا هستند و وام دار این حضرات نیستن و به راحتی میتوانند حرف دل مردم را بزنند
نقل قول
 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی