امروز: دوشنبه 06 بهمن 1399 برابر با 25 ژانویه 2021

تغییر موضع عضو شورا در قبال تخلفات شهرداری رشت/نگرانی ها از انتشار فیلم صحن علنی شورا !

  • سه شنبه, 13 مرداد 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، در پی ارائه گزارش عملکرد سازمان پارکها و فضای سبز در جلسه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت اعضاء کمیسیون نسبت به ابهامات پروژه باغ 450 هکتاری واکنش نشان دادند.

بنا بر این گزارش سید رضا موسوی روزان در این زمینه گفت : به عقیده ی بنده روند نادرستی در خصوص ارایه ی کار به شرکت پل شیر اصفهان طی شده و من درخواست می کنم که در ارتباط با این شرکت که آقایان عنوان می کنند که به صورت رایگان طرح اولیه را ارایه کرده است شبهاتی وجود دارد .

وی تصریح کرد : ما در گذشته نیز چنین مشکلاتی را در زمینه ی قراردادهای شهرداری داشته ایم به عنوان مثال در مورد قرارداد 9 میلیاردی شهرداری با شرکت خودروسازی منعقد کرده بود اعضای شورا چندین بار از شهرداری سوال پرسیدند اما کسی پاسخگوی آن سوالات نبود .

روزان اذعان داشت : اگر فرد و یا شرکتی بخواهد حتی یک ریال در شهر رشت درآمدی در زمینه ی کار داشته باشد باید بر اساس قانون صورت بگیرد و معرف آن نیز مشخص باشد . مناقصه ، مزایده و قرارداد آن شرکت مشخص و شفاف باشد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه اگر قرارداد نبستن بد است برای همه بد است اعلام کرد چگونه بدون قرارداد مبلغ 712 میلیون تومان در قالب ریسه بندی از طرف شهرداری به پیمانکار پرداخت شده است و هیچگونه تحقیقی در این خصوص صورت نگرفته است و یا اینکه مانند قرارداد خرید 20 دستگاه اتوبوس شهرداری که بدون ضمانت اجرایی مبلغ 1میلیارد و هشتصد میلیون تومان به شرکت سبلان خودرو پرداخت شده است، نمونه هایی از این نوع تخلفات محسوب می شود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس سید موسوی روزان در روزهای گذشته به عنوان یکی از مدافعان عملکرد شهرداری در نشست های مختلف اظهار نظر کرده بود که پیش بینی می شود با توجه به بروز سرنخ های جدید تخلفات در شهرداری این روند تغییر نماید .

عضو شورای اسلامی شهر رشت در خصوص افشاگری های اخیر خود به گونه ای عمل نموده است که در کانون توجهات بسیاری از رسانه ها قرار گرفته است .

لازم به ذکر است این عضو شورا در یکی از سایت های محلی نگرانی خود را به انتشار فیلم صحن علنی شورای اسلامی شهر رشت در سیمای رشت پرس بیان کرد که این اظهارات ، ابعاد جدیدی از نگرانی ها را در جامعه شکوفا کرده است .

حال اینکه این امر نه تنها در کشور بلکه در استان گیلان امری عادی بوده و در فاصله 30 کیلومتری شهر رشت در سایر شوراهای اسلامی در حال انجام است چرا که مردم به عنوان مطالبه گران اصلی ، حق دارند از روند برگزاری جلسات علنی به بهترین نحو ممکن مطلع باشند. این در حالی است که در شورای اسلامی کلانشهر تهران این جلسات در قالب پخش زنده از طریق سایت ها پوشش داده می شود ، امری که شاید در شهرهایی مانند رشت غیر ممکن به نظر برسد .

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 5022

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی