امروز: سه شنبه 29 بهمن 1398 برابر با 18 فوریه 2020

آموزش های مهارتی و شهروندی راه توسعه محلات کلانشهر رشت

  • دوشنبه, 26 مرداد 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، شهردار رشت آموزش های مهارتی و شهروندی را از راه های توسعه محلات دانست و گفت : این آموزش ها در توسعه محلات نقش بسزایی دارند.

محمدعلی ثابت قدم در نشست با سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان افزود : دستگاهی مانند سازمان فنی و حرفه ای در هدفمند کردن توسعه محلات می تواند نقش آفرینی کند.

وی اظهار کرد : اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان ظرفیت های مناسبی برای ارایه آموزش های شهروندی و سایر آموزش ها به مردم در سطح سرای محلات دارد.
شهردار رشت با اشاره به فعالیت پنج سرای محله در پنج منطقه شهرداری رشت ، خاطر نشان کرد : ارایه آموزش های شهروندی و مهارتی به شهروندان از طریق فنی و حرفه ای می تواند ، مورد توجه قرار گیرد.
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از ایجاد تعامل میان دو مجموعه فنی و حرفه ای و شهرداری رشت گفت : ارایه آموزش های سیار در سطح محلات آسیب پذیر و حاشیه ای رویکرد این اداره کل است.
رحیم عطایی پور افزود : در زمان حاضر ، با دستگاه های مختلف برای ارایه آموزش های مهارتی تفاهم نامه هایی به امضا رسیده است.
وی اظهار داشت : رویکرد جدید اداره کل فنی و حرفه ای غنی سازی اوقات فراغت است که از طریق ارایه آموزش مهارت خودیاری ارایه می شود که در این برنامه افراد به سوی کارآفرینی ترغیب می شوند.
وی با اشاره به اهمیت ترویج آموزش های مختلف در سرای محلات تصریح کرد : با هدایت آموزش ها به ویژه آموزش های شهروند الکترونیک به محلات حاشیه ای و آسیب پذیر بر اساس استانداردهای بروز، می توان خدمات ارزشمندی را به اهالی محلات ارایه داد.
در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری با موضوع ارایه آموزش های شهروندی و مهارتی بین شهردار رشت و سرپرست اداره کل فنی و حرفه ای گیلان به امضا رسید.

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 5207

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی