امروز: چهارشنبه 14 خرداد 1399 برابر با 03 جون 2020

شهر را نمی توان با ابراز احساسات اداره کرد

  • یکشنبه, 16 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه به جای پاک کردن صورت مسئله در انتخاب شهردار افراد مورد نظر را از فیلتر های تخصصی تر عبور دهیم، گفت: شورای اسلامی شهر را در این رابطه نباید خلع سلاح کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، رضا رسولی در نشست انتظارات دانشجویان از مسئولان شهری با پاسداشت روز دانشجو و معرفی این لایه از جامعه به عنوان قشری تاثیرگذار در سرنوشت ایران اسلامی، گفت: دانشگاه ها بعد از جنگ جهانی دوم توسعه پیدا کردند و به محل خلق جنبش ها و تحولات فکری تبدیل شدند.

بنیان فکری سرنوشت ساز باید در دانشگاه ها تولید شود

وی با تاکید براینکه در دانشگاه ها و مراکز علمی باید بنیان فکری سرنوشت ساز در مسیر رشد و تعالی کشور تولید شود، فقدان همراهی نخبگان با سیستم مدیریت شهری را معضل این کلانشهر در قیاس با مشکل ترافیک و آب های سطحی با برخورداری از اولویت خاص برشمرد و افزود: نخبگان به عنوان جریان گردش چرخ های توسعه کشور حلقه اتصال مردم با مدیریت شهری محسوب می شوند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه به جای پاک کردن صورت مسئله در انتخاب شهردار افراد مورد نظر را از فیلتر های تخصصی تر عبور دهیم، تصریح کرد: شورای اسلامی شهر را در این ابطه نباید خلع سلاح کرد.

شهر کارگاه عمرانی نیست

وی تضمین استقلال بر مدیریت شهری را مانع تاثیرپذیری سیستم مدیریت شهری از موج های سیاسی برشمرد و با تاکید بر اینکه بحران رشد اجتماعی در کلانشهر رشت معضل اصلی است، اضافه کرد: شهر کارگاه عمرانی نیست بلکه مشکل آب گرفتگی معابر و آب های سطحی به عدم دقت بر ضوابط ساخت و ساز ها با وجود افزایش تراکم جمعیت ساختار فرسوده زهکش ها بر می گردد .

مسکن مهر منشاء سرازیری موج گسترده روان آبها

رسولی مسکن مهر را با مساحت ۲۰۰ هکتاری منشاء موج گسترده روان آب ها و سرازیری آن به درون رودخانه ها دانست و با هشدار نسبت به گنجایش محدود رودخانه ها به منظور در برگیری این حجم بالای آب، ابراز کرد: شهر را نمی توان با ابراز احساسات اداره کرد و جریمه های قانونی برای برخورد با تخلفات عنوانی تعریف شده است.

عضو شورای شهر رشت در خاتمه با تاکد بر لزوم جهت دهی به پروژه های دانشگاهی به عنوان موتور محرکه توسعه کشور، افکار دانشجویان را سوخت این موتور برشمرد و با انتقاد از نبود زیر ساخت تولید ثروت در این کلانشهر، اظهار کرد: مراکز پژوهشی و مطالعاتی به ترتیب در شورای اسلامی و شهردای شکل گرفته است.دیار باران

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 522

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی