امروز: سه شنبه 13 خرداد 1399 برابر با 02 جون 2020

ماساژ و واکس نذری برای زائران در کربلا + عکس

  • یکشنبه, 23 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رشت پرس، بین همه‌ی موکب‌دارها، آن‌هایی که برایزائران، قلیان چاق می‌کنند یا آن‌هایی که پاهای خسته‌ی زائران را ماساژمی‌دهند یا کفش‌های‌شان را واکس می‌زنند، از همه بیشتر توجه‌ها را جلب می‌کنند.

موکب‌های نذر ماساژ و واکس کفش در مسیر پیاده‌روی نجف به کربلابیشتر دیده می‌شود؛ خادمانی که زائران پیاده را فرا می‌خوانند و پاهای خسته و تاول‌زده‌شان را ماساژ می‌زنند و آغشته به پماد می‌کنند.

شهر کربلا،خیابان بلندی به نام «الوائلی» دارد که اکنون در سراسر آن، موکب‌هایی قراردارند که محل استراحت و توزیع غذاهای نذری هستند، اما وسط این همه موکب بزرگ و کوچک، چند کودک و نوجوان نشسته‌اند و با اصرار، زائران در حال حرکتبه سمت بین‌الحرمین را دعوت می‌کنند تا پاهای خسته‌شان را ماساژ بدهند یاکفش‌های‌شان را واکس بزنند.

اتفاقا خوب و با دقت هم واکس می‌زنند، چوننیت‌شان تکریم زائر است.وقتی هم که یک زائر ایرانی می‌بینند، با فارسی دست وپا شکسته می‌گویند: «حاجی، حاجی، واکس».اگر زائری صندل یا کفشی که به واکس احتیاج نداشته باشد به پا داشته باشد، اصرار می‌کنند که پاهای زائر رابشورند و ماساژ بدهند.

بین موکب‌های شلوغ، چادر مسافرتی کوچکی هم دیدهمی‌شود که یک موتور برق دارد و چند پریز را گذاشته‌اند تا زائرانموبایل‌های خود را شارژ کنند.

بین راه نجف تا کربلا هم موکب‌هایی هستند که به رسم عراقی‌ها، در کنار چای عراقی، برای زائران قلیان چاق می‌کنند تاخستگی را از جان‌شان دور کنند.البته طرفدار این موکب‌ها بیشتر خود عرب‌هاهستند.

این‌ها فقط پرده‌هایی کوچک از عشق مردمی است که این روزها درخیابان‌های کربلا زیاد دیده می‌شودايسنا

انتهاي پيام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 716

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی