امروز: چهارشنبه 07 خرداد 1399 برابر با 27 می 2020

تامین نیروی مورد نیاز کارفرما از طریق سایت های شغلی

  • دوشنبه, 24 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رشت پرس، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار از راه‌اندازی 10 سایت شغلی خبر داد و گفت: کارفرمایان با مراجعه به این سایتها می‌توانند نیروی کار مورد نیاز خود را انتخاب ‌کنند.

حسن طایی اظهار کرد: همه کاریابی‌های داخلی و خارجی می‌توانند درخواست ایجاد سایت‌های شغلی و خدمات شغلی دانشگاهی خود را ارائه بدهند.

وی در توضیح عملکرد سایت‌های شغلی افزود: سایت شغلی سایتی است که می‌تواند رزومه و خلاصه مشخصات فردی دانش‌آموختگان را بنا به برخی استانداردها در خروجی خود به نمایش بگذارد و زمانی که یک رزومه را روی سایت خود قرار داد آن را تایید کرده است بر این اساس کارفرمایان به سایت مراجعه و از بین رزومه‌ها فرد مورد نظر را انتخاب می‌کنند.

طایی اظهار کرد: در حوزه خدمات شغلی دانشگاهی هنوز به پیشرفت نرسیده‌ایم ولی هم اکنون 10 سایت شغلی قابل توجه در اختیار داریم که بسیاری از کارفرمایان از آنها استفاده می‌کنند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: با توجه به بازار اشتغال پنج میلیون نفری موجود، هم به لحاظ بازار کار داخلی در وضعیت خوبی هستیم و هم وقتی به خارج نگاه می‌کنیم یک بازار کار چند صد میلیونی از فرصت‌های شغلی وجود دارد که اگر خلاصه مشخصات فردی آنها استاندارد و منطبق با توانایی‌ها و نیازهای کارفرمایان خارجی تنظیم شود می‌توانند از فرصت‌های شغلی خارجی هم بهره‌مند شوند.

وی همچنین درباره با روند صدور گواهینامه شغلی برای ایرانیان خارج از کشور گفت: این موضوع چندین سال متوقف شده بود اما با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید مقرر شد تا وضعیت ایرانیان شاغل در خارج به لحاظ کمیت و نوع تخصص و مهارت‌هایی که در جهت شناخت بهتر بازار‌های بین‌المللی دارند ساماندهی شود. به گفته طایی وظیفه هر دولتی است که نسبت به اتباع خود در خارج حمایت‌های حقوقی و بین‌المللی داشته باشد لذا اگر ایرانیان شاغل در خارج شناسایی و وضعیت آنها ساماندهی شود و یک نظام جامع اطلاعاتی در این خصوص به وجود آید انجام کارهای بعد به مراتب آسان‌تر خواهد شد.ايسنا

انتهاي پيام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 739

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی