امروز: جمعه 02 اسفند 1398 برابر با 21 فوریه 2020

شورای شهر رشت خواستار شفافیت کلیات پروژه پیاده راه سازی شد

  • چهارشنبه, 07 بهمن 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، اعضای شورای اسلامی شهر رشت در جلسه این شورا با لایحه شهردار این شهر مبنی بر کاهش اعتبار پروژه تصفیه‌خانه سراوان و هزینه کردن آن برای سنگفرش کردن پیاده راه‌سازی رشت مخالفت کردند.

اعضای شورای اسلامی شهر رشت در جلسه این شورا با لایحه شهردار این شهر مبنی بر کاهش اعتبار پروژه تصفیه‌خانه سراوان و هزینه کردن آن برای سنگفرش کردن پیاده راه‌سازی رشت مخالفت کردند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت در جلسه مذکور با اعتراض به لایحه پیشنهادی شهردار رشت، اظهار کرد: یکی از شعارهای ما در زمان انتخابات پاکسازی رودخانه گوهررود و زرجوب بود.

محمود باقری‌خطیبانی افزود: اجرای پروژه تصفیه‌خانه سراوان موجب جلوگیری از ورود شیرابه‌های زباله این منطقه به دو رودخانه زرجوب و گوهررود می‌شود.

وی با بیان اینکه از نعمت خدادادی تالاب عینک رشت استفاده نشده و به حال خود رها شده‌است، تصریح کرد: شهردار رشت در چنین موقعیتی پیگیر پیاده راه فرهنگی است.

محمدعلی رفیعی‌نوده، رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در جلسه مذکور لایحه پیشنهادی شهردار رشت را انحراف از بودجه دانست و گفت: با اینگونه لوایح از مسیر اصلی بودجه و اعتبارات منظور شده برای پروژه‌ها منحرف می‌شویم.

عضو دیگر شورای رشت نیز ضمن مخالفت با لایحه مذکور گفت: تمام جزئیات و کلیات پروژه پیاده راه‌سازی‌ با شفافیت مطرح شود.

مسعود‌ کاظمی تصریح کرد: اگر شهردار قصد اصلاح در پروژه مصوب سال جاری را دارد باید اعداد و ارقام را به طور صریح اعلام کند.

وی با اشاره به اینکه اعضای شورا به ماده 64 توجه کنند، افزود: در مدت سه سال اخیر پیشنهاد ما برای دریافت عوارض از شهروندان 10 تا 15 درصد بوده و طبق قانون جدید عوارض براساس ارزش منطقه‌ای محاسبه می‌شود.

در جلسه مذکور عوارض و بهای خدمات پیشنهادی شهردار رشت در سال 95 به تصویب اعضای شورا رسید اما لایحه دو فوریتی مبنی بر کاهش اعتبار پروژه تصفیه‌خانه سروان و هزینه کردن آن برای سنگفرش پیاده‌ راه‌سازی رأی نیاورد و برای بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه و بودجه شورای رشت ارسال شد.فارس

انتهای پیام/083468

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 7556

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی